reklamı kapat

POPÜLER

Bitcoin ve Tesla Roadster

İlginç benzerlik; Bitcoin ve Tesla aynı yoldan ilerliyor

Amerika Birleşik Devletleri merkezli elektrikli otomobil üreticisi Tesla ile kripto para birimi olan Bitcoin arasında ilginç bir benzerliğe rastlandı.

Elon Musk’un CEO’luk görevini üstlendiği elektrikli otomobil üreticisi Tesla, son yıllarda yatırımcısı oldukça mutlu ediyor. Tanılan yeni modeller ve açılacak yeni fabrikalar ile birlikte marka değeri günden güne artıyor. Yapılan gözlemler şirketin hisselerinin son 6 ay içerisinde yüzde 300 oranında değerlendiğini gösteriyor. Bahsedilen hisselerin sadece son 2 seansta yüzde 37’ye yakın oranda artarak 887 dolara dayandığı bildirildi. Bu parabolik artış bizlere 2017 yılında Bitcoin cephesinin yaşadığı ani yükselmeleri hatırlatıyor. Yaklaşık 3 sene önce, 855 dolardan 19 bin 783 dolara kadar yükselen Bitcoin, sonrasında ise sert bir şekilde düşmüştü. Yüzde 2.100 gibi çılgın bir oranla yükselen Bitcoin, adını bankacılık tarihine de yazdırmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Tesla hissesi almalı mıyım?” sorusu trendlere girdi

Şirketin hisselerinde yaşanan bu artış ve adının Bitcoin ile beraber anılması potansiyel yatırımcıları da heyecanlandırdı. Google’ın verilerine göre “Tesla hissesi almalı mıyım?” sorusu trendlere girdi. Hatırlarsanız Tesla geçtiğimiz haftalarda marka değeri konusunda Volkswagen ve Daimler gibi otomotiv devlerini geçmişti. 2019 yılında 10.97 milyon araç satan Volkswagen’in, 367 bin 500 araç satan Tesla’nın marka değeri konusunda nasıl geride kaldığı uzun süre tartışılmıştı. Küresel anlamda bu “hızlı” yükselişin sonucunun Bitcoin’e benzeyebileceği üzerine duruluyor.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çeken elektrikli bisiklet