reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone

Gelecek iPhone modellerine yönelik önemli bilgi

Apple‘ın gelecek iPhone modelleri için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Firma yeni telefonlarında bir konuda daha bağımsızlık planlıyor.

Teknoloji devi Apple, iPhone modellerinde kendi işlemci ve grafik birimlerini kullanıyor. Bu sayede dışa bağımlılığını azaltan ve çok yüksek optimizasyon sunan firma, bu kendi üretimi donanımlar arasına modem birimini de eklemek istiyor. Qualcomm ile modem konusunda kavgalı olan ve Intel’den de tam olarak istediği çözümleri alamayan firma, bu taraftaki sorunları çözmek için kendi modem birimini geliştiriyor. Bu konuda ciddi bir mühendis alımına başlayan firma, bu modemi 5G üzerine kuracak deniyor. Bu açıdan Apple’ın 2020 iPhone modellerinde kendi geliştirdiği 5G modemi kullanacağı söyleniyor. Bu da hem firma hem de kullanıcılar için güzel görünüyor. Bu tarz çalışmalar performans konusunda üçüncü parti firmaların çözümlerinden daha iyi sonuç veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 iPhone modelleri hakkında neler biliyoruz?

Geçtiğimiz gün bir açıklama yapan Ming-Chi Kuo’ya göre 2018 modellerde altı adet LCP anten kullanıyor. İşte bunun 2019’da değişeceği ve modellerde iki adet LCP, dört adet MPI anten kullanılacağını belirtiyor. Söylendiği kadarıyla LCP antenler oldukça kırılgan ve üretmesi zor. Diğer taraftan MPI antenler ise düşük maliyetle kolay şekilde üretilebiliyor. Genel üretim verimini artırmak ve maliyetleri düşürmek adına düşünüldüğü belirtilen bu plan, ilginç görünüyor. Ayrıca yeni modeller daha gelişmiş bir yüz tanıma sistemi de getiriyor. Apple’ın yeni modellerde bu TrueDepth kamera sistemindeki ışık gücünü artırarak sistemi daha iyi hale getireceği söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni Mac Mini