reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone modem

Apple’dan gelecek iPhone modelleri için büyük hamle

Teknoloji devi Apple, gelecek iPhone modelleri için çok büyük bir çalışma içerisine girdi. Artık kesinleşen bu bilgi, telefonlar için büyük önem arz ediyor.

Apple, biliyorsunuz iPhone modellerinde kendi işlemci ve grafik birimlerini kullanıyor. Bu sayede dışa bağımlılığını azaltan ve çok yüksek optimizasyon sunan firma, bunu modem tarafında da yapmak istiyor. Uzun süredir gelen bu bilgi, sonunda geliştirme açısından gerçeğe dönüşmüş görünüyor. Söylendiği kadarıyla 2008 yılından beri Apple’da olan Johny Srouji, şirketin iPhone’larda kullanacağı özel modem birimini geliştirmek üzere kollarını sıvamış durumda. Ancak 2020 ya da 2021 yılındaki iPhone’larda kullanılabileceği belirtilen bu modem, kesinlikle 5G desteğine sahip olacak deniyor. Peki bu özel modem neden önem arz ediyor? Çünkü Qualcomm ile yaşanan sorunlar nedeniyle yeni modellerinde tam da performans alamadığı Intel modemler kullanan firma, ilerleyen dönemde bunu değiştirmek istiyor. Bu proje için birçok mühendis alımı yapan teknoloji devi, yaşadığı kötü sorunları geride bırakmak için buna muhtaç görünüyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple 2019 iPhone ailesi hakkında şu detaylar var

2019 iPhone ailesi 2018’de de olduğu gibi üç farklı modelden oluşuyor. Bunların sırasıyla 6,5 inç OLED ekranlı iPhone XI Max, 5,8 inç OLED ekranlı iPhone XI ve 6,1 inç OLED ekranlı iPhone XR (2019) olduğu söyleniyor. Modellerde devrimsel yenilikler veya büyük bir tasarım değişikliği beklenmiyor. Bu modelleri WiFi 6 standardına da destek vermesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceği gözler önüne seren güzel konsept