reklamı kapat

POPÜLER

Huawei 5G

Huawei ve hakkındaki iddialara yönelik önemli gelişme

5G altyapısı konumunda gündemden düşmeyen Huawei, bu konuda Avrupa merkezli önemli bir gelişme ile karşımızda bulunuyor. Firmaya destek artıyor.

Artık biliyorsunuz Amerika Birleşik Devletleri tarafından  Çin’e bilgi sızdırma iddialarıyla gündeme gelen Huawei, buna bağlı olarak 5G altyapısı için zor zamanlar yaşıyor. Birçok ülkenin 5G altyapısını emanet etmekten çekindiği firma, geçtiğimiz haftadan bu yana Avrupa Birliği’nde de yasaklanabilir haberleriyle gündemde bulunuyor. Hatırlarsınız Avrupa Komisyonu, Avrupa Birliği ülkelerinde şirketin 5G altyapısının kullanılmasını yasaklamayı planlıyor. Bu olası yasağın arkasında 5G donanımlarına Çin’e bilgi sızdırmak adına gizli açıklar bırakılacağı korkusu yer alıyor. İşte bu önemli konuda İtalya da Huawei ile çalışma konusunda kapıları açıkta bırakıyor. Kısa süre önce ortaya çıkan 5G altyapısında Huawei ve ZTE yasaklanacak haberlerini yalanlayan İtalya’nın Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, firma için güzel bir haber daha veriyor. Ülke Amerika’nın konu hakkında yapılan yoğun baskılarına boyun eğmeyecek gibi görünüyor. Avrupa’daki operatörlerin 5G konusunda Huawei’ye muhtaç olduğu sık sık gündeme getiriliyor. Dev teknoloji firması Türkiye’de Turkcell’den de destek görüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, 5G konusunda Almanya’dan da destek görüyor

Dün bir açıklama yapan Almanya Başbakanı Angela Merkel, 5G konusunda Huawei ile çalışabileceklerini belirtiyor. Ancak Merkel şirketin Çin’e veri paylaşmayacağı / sızdırmayacağı konusunda garanti vermesini istiyor. Bu garantinin tam olarak nasıl verileceği anlaşılamazken, bu durum Huawei için elbette güzel görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın Türkiye’de çıkan en son modeli