reklamı kapat

POPÜLER

Huawei 5G

Huawei’den Avrupa’nın 5G altyapısı için büyük açıklama

Amerika ambargosu altında bulunan Çin merkezli dev üretici Huawei, Avrupa’nın 5G konusundaki geleceği için büyük bir açıklama yaptı.

Altı doldurulmayan iddialar ile Amerika tarafından önü kesilmeye çalışılan Huawei, MWC Shanghai kapsamında Avrupa geneli için çok önemli bir açıklama yaptı. Firma, “eğer biz olmazsak Avrupa’nın 5G altyapısı tam iki yıl gecikir” gibi büyük bir söylemde bulunuyor. Daha önce duyduğumuz kadarıyla Avrupa merkezli birçok operatör, iletişim sistemlerini Huawei’nin altyapıları üzerine kurmuş. Bu açıklamayı direkt olarak bunun üzerinde yapan Huawei, Avrupa’nın iletişimin geleceği olan 5G konusunda kendilerine muhtaç olduğu gözler önüne seriyor. Bunun farkında olan birçok Avrupa ülkesi de şirket ile çalışma konusunda olumlu açıklamalar yapıyor, adımlar atıyor. Amerika’da bile Huawei’nin yerini 5G konusunda dolduracak kadar iyi ekipmanları sağlayacak birisinin olmadığı biliniyor. Amerika 5G oyununu kaybediyor, bu yüzden de Huawei’ye yönelik garip adımlar atıyor..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei 5G konusunda dev yatırımlar yapıyor

Firmanın geçtiğimiz 10 yılda 5G için tam 40 milyar dolar arge harcaması yaptığı resmi olarak açıklanıyor. 5G konusunda 2 binden fazla patenti bulunan firma, şu an açık ara alanın en iyisi konumunda yer alıyor. Firma geleceği için başka yatırımlar da yapıyor. Android lisansı iptal edilen firma, çok yüksek ihtimalle açık kaynak kodlu Android altyapısı üzerine kurulduğu söylenen HongMeng işletim sistemini geliştiriyor. Bu işletim sistemi akıllı telefonlar yanında tabletler, bilgisayarlar, arabalar, televizyonlar ve akıllı giyilebilir ürünlere de destek veriyor. İlk olarak ekim ayında Çin’e özel orta seviye bir telefonda kullanılacağı söylenen sürüm, gerçekten büyük merak uyandırıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi ekran altı kamera teknolojisi