reklamı kapat

POPÜLER

Hayallerinin evini inşa etmek isteyenlere kutulu “kendin yap” projesi: Ayfraym

Kim hayallerinin evini kendisi inşa etmek istemez ki. Kendi evinizi inşa etme imkanı tanıyan Everywhere şirketi, Ayfraym kitiyle birkaç hafta içinde yeni bir eve kavuşmanızı sağlıyor.

Everywhere şirketinin kurucusu Brand Winnie, Silikon Vadisi’ndeki işinden ayrılarak insanlara hayallerinin evlerini kısa süre içinde inşa etmelerini sağlayacak bir projenin temellerini atıyor. Projesi dahilinde hayalleri süsleyecek bir evin planlarını kutu içinde sunarak veriyor. Birkaç seçenek ile gelen bu kendi evini kendin yap konseptinde evinizi inşa için ilk olarak evin planlarının satıldığı bir kutuya sahip olmanız gerekiyor. Bu kutu içinde inşa ederken ihtiyacınız olacak bütün bilgiler bulunuyor. Kutudaki ev planları tıpkı IKEA’daki kutu kurulumlarına benziyor. Planları içeren kitin fiyatı ise 1.950 dolar.

ayfraym

Kutunun içinden ise evin kağıda basılı planlarının yanında dijital halleri de bulunuyor. Bunun yanında kutu içerisinde kapı kolu, çekiç, şapka ve bir kupa da yer alıyor.

Ayfraym kitiyle modern dokunuşlar

Kutuyu aldıktan sonra şirketin tam kurulum pakedini alarak şirketin profesyonel çalışanlarına evinizi emanet edebilirsiniz. Malzemeleriyle beraber Everywhere ekibinin evi inşa etmesi 250 bin ila 275 bin dolar arasında bir maliyet yaratıyor. Ancak bu evi isterseniz kendi ustalarınıza da yaptırarak maliyeti düşürebilirsiniz. Hatta evi sıfırdan kendiniz de inşa edebilirsiniz. Yeni bir ev konsepti ile yola çıkan Everywhere Ayfraym evleriyle kabin ev ve A-Frame konforunu birleştirme hedefini taşıyor. Bu fikir ise ilhamını Brand Winnie‘nin 70’li yıllarda ev kabinleri inşa eden dedesinden alıyor. O dönemki evleri bu dönemin tarzıyla birleştiren Everywhere, karşımıza farklı bir konsept ile çıkmış oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Evin son hali yaklaşık olarak 150 metrekare oluyor. Evin içinde ise ihtiyacınız olan her şey düşünülmüş, ranza odasından, mutfağa kadar temelde olması gereken her oda bulunuyor. Ancak bunun yanında 41 pencereden oluşması evi doğal ışık alan havadar bir atmosfere kavuşturuyor. Bu evde aynı zamanda dört ranzaya ev sahipliği yapan veya isteğe bağlı olarak bir ev ofis alanına dönüştürülebilen üç yatak odası içeriyor. Ayfraym evleri lüks ve konforu bir araya getiren devrimsel bir buluş olabilir. Everywhere şirketi şu an için Amerika ve çevresine satışlar gerçekleştiriyor. Ancak ilerleyen yıllardaki hedefi bütün dünyaya bu ev konseptini sunmak.

İlginizi çekebilir

Elektronik devreleri dikiş yöntemleriyle öğrenmek