reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Polonya 5G

Huawei’den geleceği için kilit Avrupa hamlesi

Son günlerin gündemden düşmeyen teknoloji firmalarından Huawei, 5G konusunda yeni bir haberle daha gündemde bulunuyor. Firma bu konuda oldukça kararlı görünüyor.

Amerika Birleşik devletleri ve Avrupa Komisyonu, Çin’e veri sızdırma iddiaları nedeniyle 5G altyapısı konusunda Huawei’yi kullanılmaması konusunda ciddi adımlar atıyor. Bunlara ek olarak firmanın durumu Polonya için de oldukça tehlikede bulunuyor. Bunun arkasında ise Polonya’da görevli bir Huawei çalışanın casusluk iddialarıyla tutuklanması yer alıyor. Ancak firma burayı kaybetmek istemiyor. İşte bunun için Huawei’den Polonya hükümetine önemli bir teklif gittiği ortaya çıktı. Dev şirket çok olası duran 5G yasağını ortadan kaldırmak adına ülkeye bir siber güvenlik laboratuvarı açma teklifinde bulunuyor. Bu sayede ülkenin güvenini kazanmak ve süreci göstermek isteyen firma, haklı olarak milyar dolarlık gelirden hiçbir ülkede vazgeçmiyor. Bunun için daha farklı adımlar atacağı da söylenen Huawei’nin, bu merkezde tüm ekipmanlarının derinlemesine test edilmesine izin vereceği söyleniyor.

Huawei, 5G konusunda Almanya ve İtalya’dan da destek görüyor

Bir açıklama yapan Almanya Başbakanı Angela Merkel, 5G konusunda Huawei ile çalışabileceklerini belirtiyor. Ancak Merkel şirketin Çin’e veri paylaşmayacağı / sızdırmayacağı konusunda garanti vermesini istiyor. İtalya da 5G konusunda firma ile çalışabileceklerini sinyallerini veriyor. Ülkenin Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, 5G altyapısında Huawei ve ZTE yasaklanacak haberlerini yalanlıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın Türkiye’de çıkan en son modeli P Smart 2019