reklamı kapat

POPÜLER

2022 Hyundai Sonata N Line Night Edition

Karanlık tarafın yeni üyesi; 2022 Hyundai Sonata N Line Night Edition

Amerika pazarı özelinde satışa sunulacak olan 2022 Hyundai Sonata N Line Night Edition, son dönemlerdeki en dikkat çekici modeller arasında.

Hyundai’nin 80’li yılların ortalarından beridir ürün gamında yer verdiği Sonata, süreç içerisinde Türkiye pazarında da gerçekleştirilen satış macerasından ötürü yabancı olduğumuz bir isim değil. 2019 yılında radikal tasarım değişimleriyle tanıtılan sekizinci jenerasyonuyla yola devam eden Sonata, yeni dinamikleriyle birlikte markanın “N” performans departmanının dokunuşlarını taşıyan versiyonuna da kavuştu. Eylül 2020’de gerçekleştirilen tanıtımıyla yeni neslin tasarımdaki ilgi çekici karakterini bambaşka bir seviyeye taşıyan Sonata N Line, Amerika odağında rekabete devam ediyor. Markanın Amerika operasyonu tarafından pazara özel olarak tasarlanan 2022 Hyundai Sonata N Line Night Edition, sportiflikle birlikte getirdiği karanlık karakterle kullanıcıların yeni favorilerinden olmaya aday.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2022 Hyundai Sonata N Line Night Edition sınırlı adetlerde satışa sunulacak

G.I. Joe film serisinin yeni bölümü olan “Snake Eyes: G.I. Joe Origins”te boy göstererek, filmdeki karakterin karanlık dinamiklerini üzerinde taşıyan Sonata N Line Night Edition sınırlı üretim adetleriyle meraklılarını bekliyor olacak. Toplamda sadece 1.000 adet üretileceği açıklanan modelin dış tasarımındaki tüm detaylar, marka logosu da dahil olmak üzere metalik siyahla bezeniyor. Krom detayların dahi siyah olarak tercih edildiği modelin aynaları ise mat siyah dokunuşlarla fark yaratıyor. Arka bölümde konumlandırışan spoiler için karbon fiber destekli alaşımın tercih edilmiş olması da otomobilin detaylarına inildikçe hayranlığı artıracaklar arasında. Sonata N Line Night Edition’ın kaputunun altında ise 2,5 litre hacminde dört silindirli bir motor konumlanıyor. 294 PS güç ve 422 Nm tork üreten bu motor standart olarak 8 kademeli çift kavrama şanzımanla kombin ediliyor. Otomobil tutkunlarının gözden kaçırmayacağı bu özel model Amerika’da 34.750 dolarlık etiket fiyatıyla satışa sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video

Hyundai Sonata tanıtımı