reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz cephesinden dev geri çağırma; 740 bin araç etkilendi!

Alman otomotiv devi Daimler’in sahip olduğu Mercedes-Benz cephesi, 740 binden fazla aracın etkilendiği dev bir geri çağırma haberi ile karşımızda.

Otomotiv üreticilerinin geri çağırma haberlerini sık sık duyuyoruz. Kimi geri çağırma nedeni basit bir vida olabilirken kimisi ise fren sistemleri ile alakalı hayati parçalar olabiliyor. Bütün bu hataların ortak noktası ise yüz binlerce aracı doğrudan etkilemesi. Bahsettiğimiz durumun en yeni örneği Daimler’in sahip olduğu Mercedes-Benz cephesinden geldi. Alman üretici Amerika Birleşik Devletleri’nde sattığı 744 bin aracı geri çağırdığını duyurdu. Söz konusu araçlar 2001 ila 2011 yılları arasında üretilen CLK, CLS, E ve C Sınıfı modelleri kapsıyor. Yapılan açıklama cam tavanlarda (sunroof) bir üretim hatası olduğu söyledi. Bazı durumlarda cam tavanların sabit olduğu raylardan kurtularak yerinden çıkma riski olduğu belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes-Benz EQC de bir geri çağırma yaşamıştı

Markanın ilk tamamen elektrikli aracı olma özelliği taşıyan EQC ciddi bir cıvata sorunu yaşamıştı. Daimler’den yapılan açıklamaya göre ön aks diferansiyelinde bulunan bazı cıvataların yeterince sağlam olmadığı söylenmişti. Bu nedenle belirtilen cıvataların koşullara ve zamana göre yerinden çıkabileceği de eklenmişti. Açıklamalarda ön aksa giden tork aktarımında problem yaşanabileceği ve sebeple araçların yolda kalabileceği uyarısı yapılmıştı.. Toplamda 1.700 aracın etkilendiği düşünülen cıvata hatası hem Mercedes-Benz’e hem de Daimler’e pahalıya patladı. Üreticilerden kamuoyunda konuşulan hatalı araçlar hakkında bir açıklama ise yapılmadı.

İlginizi çekebilir

Mercedes EQC