reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes GLB

Ülkemize giriş yaptı; yeni Mercedes-Benz GLB ve Türkiye fiyatı

Alman otomotiv devinin SUV sınıfındaki son temsilcisi Mercedes-Benz GLB ülkemize giriş yaptı. Tasarımı ile de dikkat çeken modelin Türkiye fiyatı da iddialı.

SUV sınıfı bünyesine bir üye daha kattı. Daimler bünyesinde çalışmalarına devam eden Mercedes-Benz, geçtiğimiz sene Frankfurt Otomobil Fuarı’nda GLB isminde bir modeli tanıtmıştı. GLC’nin küçük kardeşi olarak değerlendirilebilecek model, boyut olarak GLA’dan daha büyük. Aslında tam olarak bir ara sınıf demek yanlış olmayacaktır. O günden bu yana ülkemize gelmesi beklenen model için sevindiren haber geldi. GLB200 ve Progressive donanım seviyesi ile 406 bin liralık giriş seviyesi fiyat etiketi ile yeni GLB, Türkiye showroomlarında yerini aldı. Eğer daha sportif bir donanım, yani bir AMG sahibi olmak isterseniz bu fiyat yaklaşık 447 bin liraya kadar yükseliyor. GLB200’e ait motor seçeneğine baktığımızda ise bizleri oldukça tanıdık bir ünite karşılıyor. 163 beygir gücünde 1.3 litrelik turbo benzinli motor diğer Mercedes-Benz modellerinde de sık sık karşımıza çıkmaya başladı. Bu motorun 7-ileri çift kavramalı DCT şanzıman ile kombine edildiğini de eklemek gerek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Mercedes-Benz GLB ve dikkat çeken detayları

Modelin 2.829 milimetrelik aks mesafesiyle birlikte içerideki oluşumun hatları da değişmeye başlıyor. Arka bölüme eklenen iki koltukla yolcu sayısını maksimuma çıkartan Mercedes’in bu koltuklarla birlikte hava yastığı, bardaklık ve USB çıkış noktalarını da es geçmemiş olması fazlasıyla önemli bir nokta. Çünkü özellikle SUV sınıfı kullanıcıları bu tip özelliklere büyük önem veriyor. Bu koltukların yer almadığı 5 kişilik konfügrasyonda ise 1.700 litrenin biraz daha üzerinde bagaj hacminin vadediliyor olması da şüphesiz kullanıcılar açısından fark hissetirecek. Kokpitle ilgili genel yapıya baktığımızda ise giriş seviyesi olan A-Serisi’nden başlayan özelliklerinin birebir şekilde yansıtıldığını görebiliriz.  Giriş seviyesinde 7 inç olarak gelen dijital ekranlar üst paketlerde 10,25 inçe kadar yükselirken, ambiyans aydınlatmaları da mevcut. Anlayacağınız marka kimliği neredeyse bire bir korunmuş. Baş üstü ekranı, premium ses sistemi, park asistanı, kör nokta uyarısı, şerit takip asistanı ve daha bir çok elektronik sürücü destek sistemleri ile model kendine Türkiye piyasanda bir yer bulmaya çalışacak.

İlgili Video