reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung Lee Jae-yong

Samsung veliahtı için sürpriz tutuklama talebi

Samsung firmasının veliahtı olarak geçen Lee Jae-yong, rüşvet skandalı nedeniyle uzun süre gündemde kalmıştı. İşte bu konu tam olarak kapanmamış durumda.

Bilmeyenler için geçtiğimiz yıllarda Samsung Başkan Yardımcısı ve veliahtı Lee Jae-yong, hükümetin desteğine karşılık olarak Güney Kore’nin devlet başkanı Park Geun-Hye‘ye yardımcı olduğu ve bununla birlikte devlet başkanının başka bir yakın arkadaşının kurduğu Choi Vakfına da 25 milyon dolara yakın ödemeler yapması yüzünden tutuklanmıştı. Bu skandal nedeniyle zor günler geçiren şirket, bu skandalları zamana bağlı olarak geride bırakmıştı. Hatta kısa süre önce Lee Jae-yong kamuoyundan özür dilemişti. Samsung’un binasında gazetecilerin karşısına çıkan Lee, üç kez eğilerek yaşananlar hakkında pişmanlığını göstermişti. Lee burada, “Teknolojimiz ve ürünlerimiz birinci sınıf olarak takdir ediliyor ama kamuoyunun Samsung’a bakışı hâlâ sert. Bu benim hatam. Özür diliyorum” demişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung veliahtı Lee Jae-yong için önemli bir haber daha geldi

Babası Lee Kun-hee’nin 2014 yılında kalp krizi geçirmesinden bu yana Samsung’un başında olan Lee Jae-yong, söylendiği kadarıyla bir kez daha tutulama durumuyla karşı karşıya bulunuyor. Gelen bilgilere göre Güney Kore’deki savacılar, yapılan incelemeler ile Jay Y. Lee’yi rüşvetin yanı sıra hisse senedi fiyatlarında manipülasyon yapma ve denetim kuralı ihlalleriyle suçluyor. Bu durumun nasıl sonuç vereceği ise henüz bilinmiyor. Ancak Lee Jae-yong’un ciddi ciddi tekrarda hapise girebileceği aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Spot benzeri dikkat çeken robot köpek