reklamı kapat

POPÜLER

Samsung
Samsung

Samsung veliahtından büyük skandal odağında gelen özür

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung veliahtı Lee Jae-yong’dan uzun süre gündemde kalan rüşvet skandalı nedeniyle özür geldi.

Çok uzun zaman önce zamanının Samsung Başkan Yardımcısı ve veliahtı Lee Jae-yong, hükümetin desteğine karşılık olarak Güney Kore’nin devlet başkanı Park Geun-Hye‘ye yardımcı olduğu ve bununla birlikte devlet başkanının başka bir yakın arkadaşının kurduğu Choi Vakfına da 25 milyon dolara yakın ödemeler yapması yüzünden tutuklanmıştı. Bu skandal nedeniyle özellikle içeride zor günler geçiren şirket, bu skandalları geride bıraktı. Bu konuyu şimdi gündeme getiren ise Lee Jae-yong’un bugün kameraların karşısına geçmesi ve kamuoyundan özür dilemesi oldu. Samsung’un binasında gazetecilerin karşısına çıkan Lee, üç kez eğilerek yaşananlar hakkında pişmanlığını gösterdi. Gelen bilgilere göre Lee, “Teknolojimiz ve ürünlerimiz birinci sınıf olarak takdir ediliyor ama kamuoyunun Samsung’a bakışı hâlâ sert. Bu benim hatam. Özür diliyorum” dedi. Ayrıca Lee, Samsung içinde işçi sendikalarının faaliyetlerine izin verilmemesi nedeniyle de özür diledi ve şirketin “sendika yok” kuralını değiştirme sözü verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung dünyanın en büyük teknoloji devlerinden

Babası Lee Kun-hee’nin 2014 yılında kalp krizi geçirmesinden bu yana Samsung’un başında olan Lee Jae-yong, söylendiği kadarıyla yönetimi yani koltuğunu çocuklarına bırakmayacak.

İlginizi Çekebilir

Spot benzeri dikkat çeken robot köpek