reklamı kapat

POPÜLER

huawei

Huawei kurucusundan casuslukla ilgil önemli açıklama

Huawei CEO’su Ren Zhengfei casuslukla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bir basın toplantısı gerçekleştiren Zhengfei, şirketin Çin adına casusluk yaptığı iddialarını reddetti.

Şirketin hem kurucusu hem de CEO’su olan Ren Zhengfei, şirketin kimden gelirse gelsin bu tür taleplere cevap vermeyeceğini, hali hazırda Çin hükümetinin de kesinlikle bu tür bir talepte bulunmadığını söyledi. Zhengfei, Aralık ayında Huawei CFO’su Meng Wanzhou’nun Kanada’da göz altına alınması ile ilgili değerlendirmede bulundu. Zhengfei, “Huawei, Çin ile ABD arasındaki ticari ihtilafta yalnızca bir susam tohumu. Çin ile ABD arasındaki ticaret çatışmasının işimiz üzerinde büyük bir etkisi olmamıştır. 2019 için yüzde 20’lik bir büyüme hedefimiz var.” dedi.

Huawei CEO’su batı’daki bazı insanlar Huawei’nin ekipmanlarının bir tür ideolojiyle damgalandığına inanıyor. Bu bakış açısı, sanayi devrimi sırasında tekstil makinelerinin dünyayı olumsuz etkileyeceğini düşünen insanları hatırlatıyor. Bizler yalnızca telekom operatörlerine ekipman sağlıyoruz ve bu ekipmanın bir ideolojisi yok. Kullanılan teknoloji de Huawei tarafından değil, telekom operatörleri tarafından kontrol edilir. Bunun da ötesinde, yürürlükteki tüm yasa ve düzenlemelere uymamızı emreden kurumsal politikamız ve temel iş ilkelerimiz açıkça ortadadır. Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği’ne uyum politikamızı geliştirmeyi de ayrıca taahhüt ediyoruz. Dünyadaki telekom operatörlerinin de bize güvenmeye devam edeceğine inanıyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei kurucusu kısa bir süre önce de açıklamada bulunmuştu

Şirket kurucusu Ren Zhengfei böyle bir bilgi sızdırmanın kesinlikle söz konusu olmadığını belirtmişti. Ren Zhengfei ayrıca Çin’de telefonlara arka kapı bırakarak bilgi sızdırmayı zorunlu kılan bir yasanın da olmadığını söylemişti.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin en yeni akıllı telefon modeli