reklamı kapat

POPÜLER

Hayvan Mezarlığı yeni fragman

Stephen King’in efsane romanı Hayvan Mezarlığı uyarlamasında büyük değişim [Video]

2019, sizi sarsacak ve tüylerinizi diken diken edecek korku filmlerini beraberinde getiriyor. Stephen King imzalı Hayvan Mezarlığı da onlardan biri.

Pek çok unutulmaz hikayeye imza atan Stephen King, en popüler romanlarından biri olan Hayvan Mezarlığı ile bir kez daha beyaz perdede boy gösterecek. King’in unutulmaz işleri arasında yer alan kitabın esasen 1989 tarihli bir uyarlaması bulunuyor. Ancak işler 2019 versiyonunda hayli değişiyor. Yayınlanan yeni fragman, uyarlamanın çok kritik noktalarda büyük değişimler yaptığını gösteriyor. Senaryosunu David Kajganich ve Jeff Buhler’ın üstlendiği yapımdaki bu değişiklik hayranlardan nasıl tepki görür bilemiyoruz ancak çok yerinde ve kritik bir oynama gerçekleştirilmiş olabilir. Yazının bundan sonraki kısmının yapıma dair spoiler içereceği konusunda sizleri uyaralım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hayvan Mezarlığı uyarlamasında temel değişiklikler

Kitabı okuyan ya da 1989 yapımı filmi izleyenler hikayeyi hemen hatırlayacaktır. Dr. Louis Creed’in ailesiyle yeni taşındığı evde henüz bir bebek olan oğlu tır tarafından ezilir. Bununla başa çıkamayan Creed oğlunu “ölüleri dirilten” hayvan mezarlığına gömer. Ancak oradan geri dönenler, ne yazık ki eski hallerinde değildir. Böylelikle aile için korku dolu serüven başlar. Senaryosunu King’in yazdığı 1989 yapımı filmin kitaba hayli sadık olduğunu söyleyebiliriz. Ancak filmde yadsınamaz bir problem bulunuyordu, o da geri dönen çocuğun bir bebek olması. Görünüşü ve tavırları gereği o “korkutucu” etkiyi yaratamayan bebek, bunun yerine elinde keskin nesneler tutan yaramaz sevimli bir çocuk imajı çiziyordu. Bu da filmin sizde yaratması gereken etkiyi hayli hafifletiyor diyebiliriz. Okurken akıllarda Chucky benzeri bir imaj belirse de filmde onu yakalamak pek mümkün olmamıştı ne yazık ki.

2019 yapımının fragmanında ise görüyoruz ki işler değişmiş. Bebeğin yerini ailenin küçük kızı alıyor. Küçük kız ve korku filmi ikilisi zaten yıllardır beyaz perdenin en çok “tutan” ikilisinden biri diyebiliriz. Bu sebeple yaratıcı süreçte neden böyle bir değişikliğe gidildiği de daha anlaşılır oluyor. Hikayenin birazcık farklılaştığını da görebileceğiniz yapım vahşi sahnelerden de kaçınmayacak gibi görünüyor. Tüm bu değişimleri gösteren fragmana haberin üzerinden ulaşabilirsiniz. Film 5 Nisan‘da vizyondaki yerini alacak.