reklamı kapat

POPÜLER

Stephen King

Yeni Stephen King filmi Türk yönetmene emanet

Neredeyse yazdığım tüm romanlar birer birer beyaz perdeye veya televizyona uyarlanan Stephen King yeni bir yapımla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Üstelik Firestarter‘ın yönetmenliğini bir Türk üstlenecek.

Önce biraz Firestarter’ın konusundan bahsedelim. Stephen King’in 80lerde kaleme aldığı bu roman Andy McGee ve kızı Charlie etrafında şekilleniyor. Charlie insanüstü yeteneklere sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Sadece düşünerek yangın çıkartabiliyor. Devlet ise Charlie’yi ele geçirmek ve onun bu gücünü bir silah gibi kullanmak istiyor. Bu sebeple Andy McGee ve kızı kanun kaçakları gibi kaçmak zorunda kalıyor. Firestarter piyasaya çıkmasından kısa bir süre sonra sinemaya aktarılmıştı. Hatta Charlie rolünde Drew Barrymore yer almıştı. Aradan geçen senelerin ardından 2010‘da bu hikayenin yeniden uyarlanacağı ortaya çıkmıştı fakat proje o zamandan beri askıda bekliyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sonunda Firestarter’ın yönetmenliğini Fatih Akın‘ın üstleneceği açıklandı. Soul Kitchen, Duvara Karşı gibi filmleriyle tanınan başarılı yönetmen son olarak In the Fade yani Paramparça ile gündeme gelmişti. Yabancı dilde en iyi film Oscar’ına aday olarak dikkat çekmeyi başarmıştı. Başarılı yönetmen şimdi bir Hollywood projesinde kamera arkasına geçecek. Bu projenin bir Stephen King filmi olması da fazlasıyla dikkat çekici. Henüz filmin vizyon tarihi belli değil. Kısacası heyecanla bekliyoruz.

İlginizi çekebilir

IT fragmanı