reklamı kapat

POPÜLER

Idris Elba ve Matthew McConaughey’li Kara Kule ilk fragmanıyla karşımızda [Video]

Stephen King’in aynı isimli eserine dayanan The Dark Tower‘ın uzun süredir beklenen fragmanı sonunda gün yüzüne çıktı.

Ülkemizde Kara Kule ismiyle bilinen kitap serisinin beyaz perdeye taşınacağı bir süredir biliniyordu. Fakat projeye dair belirsizliğin son bulması zaman almıştı. Ardından başrol oyuncularının açıklanması serinin hayranları arasında şiddetli tartışmaların yaşanmasına neden oldu. Sonunda ekim ayında internete sızdırılan görüntülerin ardından ilk fragman izleyicilerle paylaşıldı.

Paylaşılan fragmana bakılırsa olaylar Jake Chambers‘ın rüyaları ile bağlıyor. 11 yaşındaki bu çocuk farklı bir boyutun varlığını keşfediyor fakat etrafındakileri gördüklerinin gerçekliğine inandıramıyor. Daha sonra gizemli bir şekilde Orta Dünya olarak adlandırılan bu farklı boyuta geçiş yapan Jake, rüyalarında gördüğü Roland Deschain ile karşılaşıyor. Hayatta kalmış son silahşör olan Roland, evrendeki tüm yaşamı koruyan Kara Kule’yi bulma mücadelesi veriyor. Ona Siyahlı Adam olarak anılan Walter Padick engel olmaya çabalıyor.

Heyecan uyandıran yapımın başrollerini Idris Elba ve Matthew McConaughey paylaşıyor. Onlara Tom Taylor, Katheryn Winnick, Jackie Earle Haley, Fran Kranz, Abbey Lee Kershaw ve Michael Barbieri gibi isimler eşlik ediyor.

Kara Kule filminin ülkemizde 4 Ağustos‘ta vizyona girmesi bekleniyor. Paylaşılan ilk fragmanı haberimizin girişinde bulabilirsiniz.