reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P9 incelemesi

26 Nisan 2016

Leica ile güçlerini birleştiren Huawei, rakiplerinin karşısında elini güçlendirecek bir hamleyle akıllı telefon fotoğrafçılığında kuralları baştan yazıyor.

2016 yılı akıllı telefon üreticilerinin sürprizlerine sahne olmaya devam ediyor. LG’nin hepimizi şaşırtan modüler akıllı telefon çıkışının ardından Huawei’nin Leica işi birliğiyle çift kameralı P9’u tanıtması yılın ikinci sürpriz oldu. Gerçi Huawei P9’un çift kameralı olacağı son haftalarda duyulmuş, LG’nin modüler özellikteki G5’i saklaması gibi saklanmamıştı ama yine de Leica imzalı çift kamera, özellikle de telefon elimize geçtikten sonra, üzerimizde ciddi bir etki yaptı. Çift kameralı donanımları daha önce de görmüştük; hatta en yeni olanlardan biri de LG’nin G5’i. Fakat Huawei, akıllı telefon pazarına Leica kalitesini kazandırarak büyük atılım yapmış oldu. Fotoğrafçılık sektörünü düşünün; Leica’nın sıradan bir marka olmadığını ortada. Kendine özel bir kitlesi, ünü ve kalitesi olan bir isimle beraber çalışarak Huawei, rekabete bambaşka bir soluk katıyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Huawei P9 incelemesi” için 2 cevap

 1. schizophrenia dedi ki:

  en ucuz optiği 1200usd olan ve marka satan bir şirket.
  “Huawei later provided additional information, saying the P9’s camera module had been certified by Leica but the German company had not been involved in development or production of the optics. Now it has been revealed that the camera module in question is actually made by the Chinese company Sunny Optical Technology of China, which, according to “insider sources”, is authorized to do so by Leica.

  What exactly the authorization entails is unknown, but this is the first time Leica has cooperated in this way with a Chinese OEM. We’ll have to wait and see if this is a mostly marketing driven one-off move by Leica and Huawei, or if the German brand is looking to get more involved with smartphone-makers. If true, a transfer of knowledge and technology in the mobile imaging sector could certainly benefit from such a strategy.”

  http://m.connect.dpreview.com/post/9950789627/huawei-p9-leica-dual-cam-made-by-sunny-optical

 2. Abdulbaki Dursun dedi ki:

  Arayüzden neden – (eksi) puan almış? Benim oldukça hoşuma gidiyor EMUI. Gitmese bile Android’in harikalarından birisi olan Launcher desteği ile Google Play’deki birçok Launcher’ı indirip kullanabilirsiniz. Bence – (eksi) puan almamalıydı arayüzden.