reklamı kapat

POPÜLER

Instagram TV IGTV

Instagram’da yepyeni bir dönem başlatacak “IGTV” için hazır olun

Sosyal medya devi Facebook‘un popüler platformu Instagram, gerçek anlamda çehresini değiştirecek yeni bir döneme giriyor. Hazırsanız kısa süre içerisinde IGTV yani Instagram TV geliyor. İşte ilk detaylar;

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bilgiler gerçek çıktı. Instagram, yarın bünyesinde YouTube‘a rakip “IGTV” isimli bir video merkezinin kapılarını açmaya hazırlanıyor. Direkt olarak TechCrunch’tan gelen bu haber, servise bakış açısını bir kez daha değiştirecek gibi duruyor. Söylendiği kadarıyla uygulamanın keşif bölümüne eklenecek IGTV, büyük çaplı video paylaşımına odaklanıyor. Kişilerin burada tam 60 dakikaya kadar 4K video yükleyebileceği söyleniyor. Başlangıçta sadece dikey videolara izin verileceği gelen bilgiler arasında yer alırken, şirketin bu bölüm ile internet ünlülerini hedeflediği söyleniyor. Yani büyük şirketlere odaklanmayan firma, ilginç bir döneme hazırlanıyor. IGTV üzerinden YouTube gibi maddi kazanç elde edilip edilmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Ancak 800 milyondan fazla kullanıcısı bulunan platformun bunu yapacağı tahmin ediliyor. Eğer bu gerçekten olursa YouTube’a oldukça büyük bir rakip geliyor. Özellikle büyük takipçiye sahip kullanıcıların platform üzerinden yayımladıkları videolar ile çok ciddi paralar kazanabileceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram YouTube’u geçer mi?

Bu elbette çok kolay değil. Ancak platform son yıllarda inanılmaz bir büyüme sağlamış durumda. Snapchat’ten aldığı Hikayeler özelliğiyle gençler arasında çok popüler hale gelen platform, reklam için de harika bir mecra olarak görülüyor. Bu da merak edilen IGTV için çok uygun bir altyapı anlamına geliyor. Fotoğraf odaklı yoluna çıkan Instagram, artık komple bir sosyal medya platformu halini alıyor.

İlgili Video

Rakibin mobile de getirdiği mesajlaşma özelliği