reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram’a bakışı değiştirecek beklenen yeni video özelliği

Facebook‘un gündemden düşmeyen popüler platformu Instagram, uzun süre önce tanıtılan video odaklı yeni bir özelliği bugün kullanıcılara açıyor.

Açıklanan en son verilere göre aylık 1 milyar aktif kullanıcısı bulunan Instagram, karşımıza en son IGTV ile çıkmıştı. Bugün ise platforma F8 Geliştiriciler Konferansı kapsamında tanıtılan video sohbet özelliği geldi. Hatırı sayılı bir süredir belirli kişiler üzerinden test edilen özellik, kullanıcıların arkadaşlarıyla video üzerinden grup sohbet edebilmesine imkan tanıyor. Dört kişiye kadar destek veren ve ekranı dörde bölen özellik, platforma bakışı değiştirecek gibi görünüyor. Kişilerin video görüşmeye devam ederken ana akışlarında gezmesine de imkan tanıyan özellik, genel olarak oldukça kullanışlı görünüyor. Bu arada servisin yeni keşif sayfası da bugün kullanıma çıkıyor. Yeniden tasarlanan sayfa, biraz daha kullanışlı hale geliyor. Örneğin artık farklı kategoriler ya da etiketlere buradan hızlıca geçiş yapılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram artık bir fotoğraf paylaşım ağı değil

IGTV ile kendisine direk olarak YouTube‘u rakip alan servis, gittikçe daha büyük bir hal alıyor. Kullanıcı kitlesi büyüyünce gelirleri de artan platform, Facebook‘u unutturacak bir hal almış durumda. Özellikle gençlerin bayıldığı servis, yeni grup video sohbet özelliğinin kısa sürede global olarak da aktif edileceğini belirtiyor.

İlgili Video

İşte şirketin yeni platformu IGTV