reklamı kapat

POPÜLER

Instagram IGTV uygulama

Instagram’dan YouTube’a rakip yeni video uygulaması: IGTV [Video]

Sosyal medya devi Facebook‘un popüler platformu Instagram, kısa süre önce beklenen IGTV uygulamasını görücüye çıkarttı. İşte detaylar;

İlk bilgileri geçtiğimiz ay ortaya çıkan, bugün ise geleceği müjdelenen IGTV, biraz önce resmi olarak lanse edildi. Şirketin ayrı bir uygulama olarak duyurduğu IGTV ya da açılımıyla Instagram TV, isminden de anlaşılabileceği üzere videolara odaklanıyor. Dünya genelinde her ay 1 milyar kullanıcıya ulaşan platform, yeni uygulaması ile direkt olarak YouTube‘a rakip oluyor. Yeni uygulama içerisinde kişilerin başlangıçta 10 dakika, büyük kanalların ise 60 dakika kadar video çekebileceği açıklanıyor. Direkt olarak mobile odaklandığı için dikey videolar üzerine kurulan uygulama, herkese açık olarak geliyor. Bünyesinde dört farklı kategorinin yer alacağı uygulama, yakın zamanda kullanıma çıkacak deniyor. Bu konuda tarih vermekten kaçınan firma, IGTV ile direk olarak sosyal medya içerik üreticilerine odaklanıyor. Elbette şirketlere de açık olan yeni uygulama, özellikle gençler arasında oldukça popüler olacak bir izlenim yaratıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram IGTV uygulama

Instagram, IGTV ile daha büyük hale gelebilir

Şimdilik YouTube gibi bir maddi tarafı bulunmayan uygulama, gerçekten ilginç görünüyor. Basit bir arayüz üzerine kurulan IGTV, içerik üreticilere yeni kapılar açacak gibi duruyor. Doğal olarak hem iOS hem de Android için geliştirilen uygulama, hazırlanan simgesiyle de Instagram’a ait olduğunu unutturmuyor.