reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Instagram IGTV

Instagram IGTV uygulaması için yolun sonu geldi

Sosyal medyanın merkezinde yer alan Instagram, bugün bi gelecek adımı daha attı. Instagram IGTV uygulaması için yolun sonu geldi.

Instagram IGTV altyapısı uzun süre önce görücüye çıkarıldı ancak IGTV hiçbir zaman aşırı şekilde öne çıkamadı. İlk aşamada YouTube’a rakip olması için hazırlanan fakat bu açık olarak böyle olmayan IGTV, geçtiğimiz yıl Instagram TV olarak isimlendirilmeye başlanmıştı. Bugün ise yapılan resmî açıklama ile ayrı olarak sunulan Instagram IGTV uygulaması iptal edildi. Şu an Play Store’da yer alan IGTV uygulamasının da kısa süre içerisinde kaldırılacağı aktarıldı. Bundan sonra platformdaki tüm normal videolar Instagram Video haline getirilecek ve firma direkt olarak ana uygulama içerisindeki videolara odaklanacak.

Peki bu adım neden atıldı? Instagram, TikTok’un büyük etkisiyle artık tamamen TikTok’a rakip olarak geliştirilen Reels’e ağırlık veriyor ve uygulamayı hızlı şekilde bir TikTok kopyası haline getiriyor. Bu yeni dönemde görüldüğü kadarıyla IGTV’ye yer bulunmuyor. Buna şu an çok fazla üzülen de bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Servis dün de bir kez daha tepki çeken iPad uygulama açıklaması ile gündeme gelmişti. Twitter üzerinden Marques Brownlee ile yazışan Instagram CEO’su, özel bir iPad için Instagram sürümünün kullanıcılar tarafından çok talep edildiğini belirtti. Ancak CEO bunun üstüne halen özel iPad sürümü için yeterince büyük bir kullanıcı grubunun oluşmadığını da aktardı.

Instagram IGTV hamlesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle