reklamı kapat

POPÜLER

Instagram Lite

Düşük seviye cihazlara özel “Instagram Lite” çıktı [İndir]

Facebook‘un gündemden düşmeyen popüler platformu Instagram, eklenen özellikler ile gün geçtikçe daha büyük ve ağır bir hal alıyor. Bunun farkında olan şirket, bugün düşük cihazlara sahip kişileri çok memnun edecek Instagram Lite ile karşımıza çıktı.

Sessiz sedasız Google Play Store üzerinde yerini alan Android için Instagram Lite, düşük seviye cihazlara özel olarak hazırlanmış durumda. Sadece 573 kb boyutu bulunan sürüm, çalışmak için çok düşük güce ihtiyaç duyuyor. Yani oldukça eski cihazlarda dahi sorunsuz ve pürüzsüz olarak görev yapabileceği belirtilen uygulama, servisin temel özelliklerine de destek veriyor. Yani bu uygulama kullanıldığı zaman büyük bir kayıp (Video paylaşımı hariç) yaşanmıyor. Hikayeler altyapısını destekleyen Instagram Lite, fotoğraf paylaşımına da izin veriyor. Yakında arkadaşlar ile mesaj ve video üzerinden özel iletişim desteği de getirilecek sürüm, direkt olarak buradan elde edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram Lite gayet kullanışlı görünüyor

Aylık 1 milyar aktif kullanıcısı bulunan Instagram, yeni uygulamasıyla daha büyük bir kitleye ulaşacak gibi görünüyor. Servis hatırlarsınız geçtiğimiz gün de F8 Geliştiriciler Konferansı kapsamında tanıtılan video sohbet özelliğiyle gündemde gelmişti. Bu özellik kullanıcıların arkadaşlarıyla video üzerinden grup sohbet edebilmesine imkan tanıyor. Dört kişiye kadar destek veren ve ekranı dörde bölen özellik, platforma bakışı değiştiriyor.

İlgili Video

İşte şirketin yeni platformu IGTV