reklamı kapat

POPÜLER

Biletix

Biletix kullanıcılarının dikkatine; bilgileriniz çalınmış olabilir!

Bilet denildiği zaman akla gelen ilk isim Biletix, bugün gerçekten kötü bir konuyla karşımızda. Tespit edilen kötü amaçlı bir yazılım yüzünden servis kullanıcıların bilgileri tehlikeye girmiş durumda. İşte konu hakkında yapılan resmi açıklama.

Büyük ya da küçük birçok etkinliğin bilet satışını üstlenen Biletix, kimsenin istemediği bir sorunla karşı karşıya kaldı. Şirket yaptığı açıklamada, 23 Haziran 2018 Cumartesi günü Ticketmaster İngiltere, firmamıza dış kaynaklı hizmet sunan Inbenta Technologies tarafından sağlanan ve müşteri destek hizmetleri için kullanılan ürün üzerinde kötü amaçlı bir yazılım tespit edildiğini aktardı. Bunu fark edildikten hemen sonra kaldıran Biletix’in sahibi Ticketmaster, yine de verilerin tehlikeye düştüğünü açıklıyor:

“Inbenta’nın bu ürününün tüm Ticketmaster International web sitelerinde kullanılmış olması sebebiyle, bazı müşterilerimizin kişisel verilerine ve ödeme bilgilerine, tanımlanamamış üçüncü kişiler tarafından izinsiz olarak erişilmiş olabilir.”

Biletix bu durumdan etkilenmiş olabilecek müşteriler ile temasa geçtiklerini belirtiyor. Eğer bizden konuyla ilgili özel bir e-posta almadıysanız yaptığımız araştırmalar sonucu bu durumdan etkilenmemiş olduğunuza inanıyoruz açıklamasını yapan firma, gördüğünüz üzere kesin konuşamıyor. Bu da gerçekten can sıkıcı duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Biletix kullanıcıları neler yapmalı?

Firma bu konuyu çözmek adına hem teknik hem de yasal konuda çalıştığı belirtiyor. Kullanıcıların ise mutlaka Biletix hesap şifrelerini değiştirmesi gerekiyor. Aynı zamanda çok önemli olan şu öneri de yapılıyor:

“Hesap bildirilerinizi, herhangi bir sahtekarlık veya kimlik hırsızlığı şüphesine karşı takip etmenizi tavsiye ederiz. Endişe duymanız veya hesabınızda herhangi bir şüpheli hareket olması durumunda bankanız ile iletişime geçiniz.”

İlgili Video

Instagram’ın en son servisi