reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War’un Türkiye başarısı

Avengers: Infinity War‘un hızlı başlayan gişe macerası Türkiye’ye de yansıdı. Film en iyi açılışı yapan ikinci yabancı film oldu.

Advertisement

Avengers: Infinity War gişedeki başarısını parlatırken, Türkiye’de de bir ilke imza attı. Marvel Sinematik Evreni’ne dahil olan neredeyse her kahramanı bünyesine katan film Türkiye’de ilk 3 gün 683 binin üzerinde seyirciye ulaştı. Bu da filmi Türkiye’de en iyi açılış yapan süper kahraman filmi yapıyor. Aynı zamanda Infinity War, bugüne kadar Türkiye’de en iyi açılış yapan ikinci yabancı film konumunda. İlk sırada ise ilk 3 gün 783 binin üzerinde izleyiciye ulaşan Hızlı ve Öfkeli 7 var. Infinity War’u ise üçüncü sırada bir diğer Hızlı ve Öfkeli filmi olan sekizinci film 682 binle takip ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tüm zamanlar rekoru gelir mi?

Tabii bu veriler Türkiye için ilk 3 günü kapsıyor. Türkiye’de tüm zamanların yabancı film seyirci rekoru listesine baktığımızda ilk 20’de bir tane bile Marvel filmi yer almıyor. İlk sırada 2 milyon 961 bin seyirci ile Hızlı ve Öfkeli 7 bulunurken ikinci sırada da 2 milyon 943 bin seyirci ile Titanik var. Listenin ilk süper kahraman filmi ise 12. sırada 1 milyon 462 bin seyirci ile Batman v Superman: Dawn of Justice. Avengers: Infinity War’un gişe macerası ise şu an çok yeni. Filmin bir rekor da burada kırıp kırmayacağı muamma. Ancak bu hızlı başlangıçla beraber ilk 20’ye çok rahat girer diye düşünüyoruz. Tüm zamanlara ait yabancı filmler seyirci rekoru listesine buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Avengers: Infinity War fragmanı