reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger

Facebook Messenger’a büyük fark yaratan kullanışlı destek

Facebook‘un uzun süre önce kendisinden bağımsız hale getirdiği anlık mesajlaşma servisi Messenger, bugün video görüşme tarafında sevindiren bir destek kazandı.

Popüler anlık mesajlaşma servisi Messenger, şimdiye kadar bünyesinde yapılan grup video sohbetlerine anlık kişi eklenmesine izin vermiyordu. Sohbete birisini eklemek için kişilerin mevcut görüşmeyi kapatıp yeni bir grup oluşturması gerekiyordu. Elbette bu da büyük zaman kaybı yaratıyordu. İşte bugün bu durum değişti. iOS ile Android tarafından güncellenen (Herkese gelmesi zaman alıyor) Messenger, artık aktif görüşmeye arkadaşlarınızı davet etmenize izin veriyor. Böylece gerçekten çok daha kullanışlı bir süreç elde edilmiş oluyor. Bu ufak değişiklik kişilere çok büyük zaman kazancı getiriyor. Kullanım ise oldukça kolay. Görüşme sırasında altta çıkan kişi ekle butonuna basın ve istediğiniz kişiyi grup video sohbete davet edin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Messenger, ivme yavaşlamış olsa da büyümeye devam ediyor

Facebook’un daha önce açıkladığı kadarıyla Messenger içerisinde 2017’de toplam 17 milyar video görüşme gerçekleştirilmiş durumda. Bunun 2016’yı tam ikiye katladığını belirten şirket, anlık mesajlaşma kavramının dışına oldukça çıkmış görünüyor. Yeni özelliklerle sürekli olarak geliştirilen ve özellikle gençlerin dikkatini çekecek hale getirilen servis, her ay 1,3 milyardan fazla insanı birbirine bağlayarak büyük bir eko sistem oluşturuyor. Ancak burada Facebook ile beraber bir yavaşlama görünüyor. Artık yeni nesil daha farklı noktalara kayıyor gibi duruyor.

İlginizi çekebilir

İLGİLİ HABERLER