reklamı kapat

POPÜLER

Rolls-Royce’un SUV modeli Cullinan’ın egzotik donanımları ortaya çıkmaya başlıyor; karşınızda “Manzara süiti”

Tanıtım süreciyle ilgili artık geri sayımın başladığı Rolls-Royce Cullinan, işçiliği kadar özellikleriyle de ciddi karakteristik farklara sahip olacak gibi gözüküyor.

Bentley, Lamborghini, Ferrari, Maserati, Lotus… Kullanıcı odaklı ilginin her geçen gün katlanmasıyla birlikte premium ve performans odaklı üreticilerin bir bir dahil olduğu SUV sınıfı, yakın zamanda son eksik parçalardan birisi olan Cullinan‘a kavuşacak. Kuruluş tarihinden itibaren işçiliği ve hitap ettiği kitle ile diğer tüm markalardan ayrı bir noktada konumlanan Rolls-Royce’un ilk SUV denemesi olarak karşımıza çıkacak olan Cullinan, bir yılı aşkın süredir kamuflajlı olarak sokaklarda dolanıyor. Bu zamana kadar teknik detayları ve donanımlarıyla ilgili resmi bilgi kısmında bir hayli eksik kalan aracının parçalarını nihayet servis etmeye başlayan Rolls-Royce, yine özgün işler ortaya koyacağının sinyallerini veriyor. Bunun ilk kanıtıysa “Manzara süiti” adıyla karşımızda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cullinan’ın arka bölümünde yer alacak şekilde tasarlanan “Manzara suiti”, bagajın içinden otomatik olarak açılan bir sistem üzerine kurulmuş iki adet deri koltuk ve bir adet kokteyl masasından oluşuyor. MINI Cooper Countrman’de gördüğümüz piknik koltuğu felsefesini yansıtan bir amaç üzerine sunulan bu özellik, Rolls-Royce’a göre araç sahiplerine, oturup dünyanın en güzel manzaralarını hayranlıkla izleyebilme imkanı tanıyacak. Modelle ilgili yaptığı açıklamalarda “Cullinan’ı tasarladığımız günden itibaren büyüleyici sürprizler ve özgün özellikle ile müşterilerimize gerçekten otantik ve lüks bir Rolls-Royce deneyimi sunmaya odaklandık. Manzara süiti da markamızın eşsiz işçiliğinden izler görebileceğiniz parçalardan bir tanesi.” cümlelerine yer veren marka CEO’su Müller Ötvös akılcı özelliklerin devam edeceğine işaret etti. Kısa süre içerisinde daha da detaylanmasını beklediğimizi modelle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.