reklamı kapat

POPÜLER

Bentley’den doğanla avlananlara özel: Bentayga Falconry by Mulliner [Video]

Dünyanın en hızlı SUV modeli olarak karşımıza çıkan Bentayga’ya özel olarak sunulan bu aksesuar sıradışı kelimesinin tam karşılığı.

Egzotik bir otomobili performansıyla birlikte tamamlayan en önemli özelliklerinden birisi sunduğu ek aksesuar ve donanımlarıdır. Bu otomobillerin genelinde sipariş sistemi uygulandığından ötürü kullanıcıların satın aldıkları araca yaptığı eklemelerin ve aksesuarların da sıradışı olması gerekir. Son olarak vegan kokpit projesiyle karşımıza çıkan Bentley‘in söz konusu sıradışılık olduğunda oldukça başarılı bir marka olduğunu sunduğu son örnekle çok daha net bir şekilde görmemiz mümkün. Özelleştirme departmanı olan Mulliner tarafından Bentayga için sunulan aksesuar bir otomobil için bu zamana kadar sunulmuş en fantastik opsiyonlardan bir tanesi olmaya aday.


Bentayga Falconry adıyla karşımıza çıkan aksesuar kitinde avlanmayı doğan ile yapmayı tercih edenler düşünülüyor. Bentayga’nın bagajına konulan iki sandıkla birlikte gelen bu aksesuarlar arasında avlanma sırasında ihtiyaç duyulacak GPS kuş izleme ünitesi, dürbün ve el yapımı deri kuş başlıkları gibi her türlü ekipman düşünülmüş. Mulliner imzalı setle birlikte Bentayga’nın içerisinde özel bir versiyon olduğunu belirten çok net detaylar mevcut. Ön koltukların arasına konulan ve doğanın koyulduğu bar ve konsolda maun zemin üzerine işlenen doğan logosu bahsettiğimiz bu özel dokunuşlar arasında. Dünyanın en hızlı SUV modeli olarak çıkış yapan bir otomobili halen bu gibi ekstra aksesuarlarla farklı bir konumda konumlandırmayı başaran Bentley’in ileride çok daha dikkat çeken projelerle karşımıza çıkacağını düşünmek hiç olmadığı kadar kolay.

VİDEO