reklamı kapat

POPÜLER

Bentley’den “vegan kokpit” projesi

11 Mayıs 2017

Premium segment üreticilerin, müşterilerin ilgisini çekmek için ne kadar ileriye gidebileceği her seferinde bizleri şaşırtırken Bentley’in ortaya attığı yeni proje bu durumun sınırlarının ne derece esnek olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

Lüks segment otomobilleri standartlardan ayıran bariz özellikler vardır. Dışarıdan baktığınızda ilk adımda sizlere sinyallerini veren bu otomobillerin asıl büyüleyici kısmı kapılarını açıp içerisine girdiğimizde karşımıza çıkar. Maybach, Rolls-Royce, Bentley ve örneğini kolaylıkla artırabileceğimiz üreticilerin yer aldığı bu sınıfta araçların içerisinde sunulan donanımlar, malzeme kalitesi ve yapısı kullanıcılarına bu prestiji hissettiren yegane parçadır. Bu habere özel olarak donanımın biraz derinine inerek kullanılan döşeme materyallerini radara alıyoruz. Bu segmentte sunulan araçların hemen hepsinde birbirinden özel deri döşemelere şahit oluyoruz. Bentley’in yeni projesiyse tam da bu noktada ortaya çıkıyor.


Günümüzde premium segment araçlarda yirmi farklı hayvanın derisi kullanılabiliyor. Bentley ise hayvan kökenli gıdaları ve diğer hayvansal ürünleri kullanmayı reddeden ve vegan olarak nitelendirilen müşterilere özel iç döşeme getirmeye hazırlanıyor. Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Bentley tasarım müdürü Stefan Sielaff; “Hayatını vegan felsefesi üzerine sürdüren bir müşteriye içerisinde 20 farklı hayvan derisinin kullanıldığı bir Bentley satamazsınız. Bu konuyla ilgili müşterilerimizle iletişime geçerek onların isteklerine kulak verdik. Biz bu eğilimde olan müşterileri de tatmin etmek istiyoruz.” diyerek protein, mantar ve denizanasından üretilen “deri” döşemeleri sunmayı planladıklarını ifade etti. Doğrusunu söylemek gerekirse bu projenin ilk örneklerinin ne derece ilgi göreceği ve nasıl bir formda olacağı fazlasıyla merak konusu. Bekleyip göreceğiz.

YORUMLAR