reklamı kapat

POPÜLER

Snapchat’ten Facebook’a gönderme: “Yahoo’nun arama kutusunun olması onu Google yapmaz”

Facebook’un neredeyse tüm özelliklerin kopyalayıp Instagram’a entegre etmesiyle çok zor zamanlar yaşayan Snapchat, son açıkladığı mali raporda büyük kayıp açıkladı. Hal böyle olunca gözler Snapchat CEO’su Evan Spiegel’in konu hakkındaki düşüncelerine çevrildi. Snapchat’in durumuyla ilgili sorulan soruya yanıt veren Spiegel, en büyük rakibi olan Mark Zuckerberg’e iğneleyici sözler sarf etti.

BTIG analisti Richard Greenfield, Evan Spiegel’e “Facebook’tan korkuyor musunuz?” şeklinde bir soru yöneltti. Bu soruyu sorarken de Facebook’un geçen ay artırılmış gerçeklik destekli bir kamera özelliğini tanıtmasını hatırlattı. Bu özelliğin duyurulmasıyla birlikte sosyal ağ tabanlı olan Facebook, kamera odaklı bir şirket olan Snapchat’i tamamen karşısına almış oldu. Evan Spiegel bu soruya cevap verirken hem Facebook’a laf attı hem de Yahoo’yu küçümsedi. “Yahoo’nun arama kutusuna sahip olması onu Google yapmaz” sözlerini sarf eden Spiegel, Facebook’un kamera odaklı özellikler yapmasıyla Snapchat olamayacağını dile getirdi.

Facebook’un devamlı olarak kendilerini kopyaladıklarını belirten CEO, bu konudan rahatsız olmadığını da dile getirdi. Yaratıcı bir şirket olduğunuzda ve iyi işler ortaya koyduğunuzda diğer şirketlerin sizi kopyalamasını keyifle izlediğinizi belirten Spiegel, Snapchat sayesinde diğer şirketlerin de kamera konusuna odaklanacağını ifade etti.