reklamı kapat

POPÜLER

Snapchat’te işler hiç iyi gitmiyor

Bir zamanlar özellikle gençler arasında oldukça popüler bir konumda olan Snapchat, eski günlerini mumla arıyor. Facebook’un neredeyse bütün özelliklerini kopyalaması ve halihazırda çok büyük olan kullanıcı kitlesine bir de Snapchat kullanıcılarını eklemesiyle birlikte Snapchat çok zor günler yaşıyor. Belirtilenlere göre Snapchat’in indirilme sayısı yavaş yavaş azalıyor.

Hisselerini halka açtıktan sonrasında yüzde 26,5’lik bir gerileme yaşayan Snapchat’in yapımcısı Snap, geçen ay 2017’nin ilk çeyreği için 2,2 milyar dolar seviyesinde kayıp açıklamıştı. Bu büyük zararla birlikte şirketin değeri 20 milyar doların altına gerilemişti. Yeni gelen bilgilere bakılırsa 2017’nin ikinci çeyreği de Snap için çok zorlu geçeceğe benziyor.

İkinci çeyreğin ilk iki ayında Snapchat’in indirilme oranı yüzde 22 azalmış durumda.2013 yılında 800 milyon dolar değerindeyken günümüzde 20 milyar dolar değere sahip bir firma için bu düşüş hiç olağan görünmüyor. Daha önce aylık bazda indirme sayılarında sürekli artış yaşayan Snapchat için tehlike çanları çalıyor. Snapchat’e en büyük darbenin Apple kullanıcılarından geldiği belirtiliyor. iPhone kullanıcılarının uygulamayı indirme oranının yüzde 40 azaldığı ifade ediliyor.

Analistler bu düşüşün nedeninin Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın “hikayeler” özelliğine kavuşması olduğunu belirtiyor. Snapchat bu çeyrekteki tökezlemeden sonra serbest düşüşe mi geçecek yoksa yeniden toparlanabilecek mi bunu hep birlikte göreceğiz.

İLGİLİ HABERLER