reklamı kapat

POPÜLER

Apple’dan Carl Sagan seslendirmesiyle “dünyaya özel” iPhone reklamı [Video]

Hazırladığı farklı reklamlarla dikkat çeken Apple şimdi de dünyaya duyulan sevgiyi farklı bir şekilde dile getiriyor. iPhone kullanıcılarının çektiği görüntülerle hazırlanan reklamda bizlere gökbilimci Carl Sagan‘ın sesi eşlik ediyor.

Advertisement

Apple tarafından paylaşılan bu yeni reklam filminde dünyanın farklı noktalarını görüyoruz. Sahiller, dağlar, ormanlar, çeşitli canlılar ve her daim büyüleyici gün batımı… Bu harika görüntüler profesyonel isimler tarafından değil, iPhone kullanıcıları tarafından kayıt altına alınıyor. Reklamda tüm bu görüntüler beyaz bir fon üzerinde yer alıyor. Kaydı gerçekleştiren kişilerin isimleri de hemen altta görülüyor.

Reklamın asıl dikkat çekici kısmı ise şüphesiz Carl Sagan‘ın seslendirmesi oluyor. Amerikalı gökbilimci aynı zamanda bilimi popülerleştiren isimlerden biri olarak tanınıyor. Reklamda yer alan seslendirme ise onun Soluk Mavi Nokta (Pale Blue Dot) isimli kitabından. 1996 yılında vefat eden Sagan burada dünyanın insanoğlu için öneminden bahsediyor. Buradaki hayatı sadece insanların güzelleştirebileceğini, bizleri kurtaracak başka bir güç olmadığını ve yakın gelecekte başka bir gezegene göç edip yaşama ihtimalimiz bulunmadığını dile getiriyor. Sahip olduğumuz tek dünyayı korumamız ve onun kıymetini bilmemiz gerektiğini söyleyerek sözlerini sonlandırıyor.

Çeşitli kaynaklar bu reklamın Donald Trump‘ın Paris İklim Anlaşması’ndan çekilme kararına bir tepki içerdiği dile getiriliyor. Bahsi geçen tanıtımı haberimizin başında bulabilirsiniz.