reklamı kapat

POPÜLER

MINI Countryman’e özel tavan çadırı: Airtop [Video]

02 Mayıs 2017

MINI ailesinin crossover modeli Countryman şehirli formunun yanına iyi bir kamp arkadaşı rolüyle yollara çıkmaya hazırlanıyor.

Kullanıcılar SUV modelleriyle birlikte az da olsa arazi kabiliyeti sunan crossover segmentine yöneldikçe yeni ihtiyaçların da doğduğuna şahit olabiliyoruz. Bu segmentteki model aralığı genişledikçe üreticilerin araçların yeteneklerinde ve sunduğu özelliklerde çeşitliliğe gitmesi tercih edilebilirlik açısından fazlasıyla önemli. Bu parolayla yola çıkan MINI, Autohome ile ortaklığa giderek yeni Countryman‘e özel olarak sunulan tavan çadırını kullanıcılarına sunuyor. Özellikle kısa vadeli kamp planları için oldukça kullanışlı olan sistem iki farklı renk seçeneğiyle satın alınabiliyor.


Airtop adı verilen çadırın dış katmanında fiberglass materyallerden faydalanılıyor. Tavan çıtalarına yerleştirilen yapıda kullanılan deriyse sıcaklık ve ses yalıtımı konusunda oldukça iddialı. Su geçirmez yapısı sayesinde yağmur ve kar gibi kötü hava koşullarını da izole eden çadırın yüksekliğiyse 94 santimetre. Pamuklu şiltelerinin üzerinde iki kişinin aynı anda rahatlıkla kalabileceği içeride gücünü bataryalardan alan LED aydınlatma ve eşyaların konulabilmesi için bölmeler yer alıyor. Sistemde pencere niteliği taşıyan bölümlerin sivrisinek ve böcek gibi kötü sürprizlerin önlenmesi adına korunmalı olduğunu da belirtmekte fayda var. Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğinde sunulan Airtrop’un yurt dışı etiket fiyatıysa 3.095 dolar.

VİDEO

YORUMLAR