reklamı kapat

POPÜLER

Guardian of the Galaxy’de Zoe Saldana’nın adım adım Gamora’ya makyajla dönüşümü [Video]

02 Mayıs 2017

Guardians of the Galaxy Vol. 2‘nin vizyona girmesiyle filmin kamera arkasına dair görüntüler de ortaya çıkmaya başlıyor. İlk olarak Zoe Saldana üç saat süren Gamora‘ya dönüşüm sürecini kayıt altına aldı. Onun Twitter üzerinden paylaştığı kısa video ile bu zorlu süreç gözler önüne serildi.

Marvel çizgi romanlarından uyarlanan Guardians of the Galaxy enteresan haberlerle karşımıza çıkmayı sürdürüyor. Bir süre önce Doritos‘un Guardians of the Galaxy Vol. 2 şarkılarını çalabilen özel bir cips paketi hazırladığı ortaya çıkmıştı. Şimdi de iki filmdir Gamora karakterine hayat veren Zoe Saldana makyaj aşamasını gözler önüne serdi. Sevilen oyuncu daha önce de defalarca film için yapılan makyajın oldukça uzun sürdüğünü dile getirmişti. Hatta ilk filmde dört saat olan sürecin, ikinci filmde üçe indirilebildiğini açıklamıştı. Buna rağmen üç saat makyaj tırında geçirmek için oldukça uzun bir süre. Zoe Saldana da aynı şekilde düşünüyor olmalı ki, makyajda geçirdiği zamanı kayıt altına almak istemiş. Ardından üç saatlik bitmek tükenmek bilmeyen süreci 38 saniyelik zaman atlamalı bir video haline getirdi. Bu enteresan çalışmayı Twitter hesabı üzerinden hayranları ile paylaştı.

Böylece Gamora’ya dönüşmek için yeşil boyaya bürünmenin yeterli olmadığı da net bir şekilde anlaşılıyor. Saldana makyaj koltuğunda akıllı telefonuyla uğraşarak zaman öldürmeye çalışırken makyözler marifetlerini konuşturuyor. Bu sürece hemen aşağıdaki video ile siz de şahit olabilirsiniz.

YORUMLAR