reklamı kapat

POPÜLER

gamora

Avengers Endgame filmindeki Gamora belirsizliğinin nedeni

Avengers Endgame filminin finalinde Guardians of the Galaxy ekibinden Gamora ‘ya ne olduğunu göremedik. Oluşan bu büyük belirsizliğin aslında planlı olduğu ortaya çıktı. Fakat o zamandan bu yana planlar değişti.

Guardians of the Galaxy Vol. 3 Marvel stüdyolarının merakla beklenen işlerinden biri. James Gunn’ın kovulmasından sonra askıya alınan projenin yakın gelecekte karşımıza çıkacağını biliyoruz. Avengers Endgame döneminde James Gunn’ın kovulmasından sonra bu kahramanlara ne olacağı belli değildi. Filmin senarist ve yönetmenleri bu konuda açık kapı bırakmayı tercih etti. Gamora öldü mü, yoksa hayatta mı kaldı, göremedik. Bu açık kapı Guardians of the Galaxy Vol. 3  için geri dönen James Gunn’a temiz bir sayfa sunuyor. Bu sayede yönetmen seriyi istediği gibi sonlandırabilir. En azından Avengers Endgame’in senaristlerinden Stephen McFeely böyle düşünüyor.

Avengers Endgame finalinde Gamora eksikliği

“Guardians of the Galaxy Vol. 3’ün yönetmeni James Gunn bu final sonrasında filme istediği gibi devam edebilir. Zaten kesilen sahneyi gördünüz. Herkes Iron Man’in ardından diz çöküp saygı duruşu yaparken Gamora’yı görüyorduk. Onu gördüğümüzde hayatta olduğunu bilecektik. Şimdi her şey daha gizemli. James Gunn bu finalden sonra istediği gibi devam edebilir. “

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başlangıçta bu belirsizliğin amacının James Gunn’a yaratıcı özgürlük tanımaktan çok, Guardians of the Galaxy Vol. 3 için yeni bir kapı açmak olduğunu biliyoruz. Fakat bu fırsatı kullanacak isim yine James Gunn olacak. Bakalım serinin son filminde Gamora geri dönecek mi?

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı