reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame Loki

Avengers Endgame senaryosundaki Loki detayı

Avengers Endgame senaryosunda yer alan ufak bir detayın Loki ile bağlantılı olduğu ortaya çıktı. Üstelik bu ufak detay aslında Guardians of the Galaxy filmini doğrudan etkiliyordu. Dolayısıyla Marvel Sinematik Evreni’ni şekillendiren detaylardan biriydi.

Avengers Endgame’den çıkartılan sahnelerden biri tam olarak ilk Guardians of the Galaxy filminin öncesinde geçiyordu. Burada Thanos’un Gamora ve Nebula’yı Ronan’ın yanına göndermesine şahit olacaktık. Thanos planını kızlarına anlatıyor ve Ronan’ın yanında olup onun hareketlerini gözlemlemelerini istiyordu. Gamora ise “Ronan bundan hoşlanmayacak” diyordu. Thanos bu kararının nedeni olarak Loki’yi gösteriyordu. Düşüncesini “Ronan’ın alternatifi öldü. Ronan’ın takıntıları ise mantıklı hareket etmesinin önüne geçiyor. Loki’yle yaşananlardan sonra artık risk almak istemiyorum.” sözleriyle anlatıyordu. Elbette Thanos burada The Avengers‘ta yaşananları kastediyordu. Ancak Loki göndermeli bu sahne Avengers Endgame’in vizyona giren versiyonunda kullanılmadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Endgame öncesi Loki etkisi

Bu sayede Thanos’un Guardians of the Galaxy öncesinde aldığı kararın sebebinin Loki olduğunu anladık. Deli titan New York’ta yaşananların ardından işini şansa bırakmak istemiyordu. Bu sebeple kızlarını Ronan’ın yanına göndermeyi tercih etmişti. Onun bu planını alt üst eden Gamora’nın Thanos’un talimatlarını dinlemekten vazgeçmesi ve bir noktadan sonra Guardians of the Galaxy ekibine katılması oldu. Loki’nin hatalarının dolaylı yoldan Marvel Sinematik Evreni‘ni nasıl etkilediğini kullanılmayan bu ufak sahne sayesinde öğrenmiş olduk.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home görsel efektleri