reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Marvel’ın açıkladığı dikkat çekici Avengers Endgame gerçeği

Avengers Endgame filminde Black Widow’un ölümüne farklı bir bakış açısı katan yeni bir gerçek ortaya çıktı. Bu detay Nebula karakteri etrafında şekilleniyor.

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame’de Black Widow ve Hawkeye, Vormir‘e gidip ruh taşını almakla görevlendirildi. Kahramanlarımız oraya gittiğinde taşı almak için bir fedakarlık gerektiğini öğrendi. Bu noktada bazı Marvel hayranları Nebula‘nın bu fedakarlık konusunda kahramanlarımızı uyarabileceğini düşünüyordu. Fakat son açıklamalara bakılırsa Nebula’nın bu gerçekten haberi yoktu.

Avengers Endgame filmindeki Nebula detayı

Stephen McFeely: Nebula, Vormir’de birinin feda edilmesi gerektiğini bilmiyordu çünkü bunu oraya gidenler dışında kimse bilmiyor. Onun bildiği tek şey Gamora’nın geri dönmediğiydi.

Joe Russo: Nebula babası ve kardeşinin Vormir’e gittiğini, Thanos’un taşla geri döndüğünü biliyor. Gezegende yaşananlara dair pek çok tahmin yürütülebilir. Mesela Gamora onu durdurmaya çalışırken Thanos tarafından öldürülmüş olabilirdi. Orada neler yaşandığına dair hiçbir fikirleri yoktu.

Anthony Russo: Thanos sırf istediğini sonunda elde ettiği için bile Gamora’yı öldürmüş olabilirdi.

Joe Russo: Süreç konusunda bilgi sahibi olan tek kişi Red Skull.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Endgame izleyenlerin Nebula’nın bu gerçeği bilmediğini tahmin etmesi çok zor değildi. Ancak Thanos‘un durup dururken Gamora’yı öldüreceğine kimsenin inanacağını sanmıyoruz. Aksi halde Gamora’yı ruh taşı için feda etmek, gerçek bir fedakarlık olmazdı. Deli titanın kızını gerçekten sevdiğini anlamak için filmleri dikkatle izlemek yeterli.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı