reklamı kapat

POPÜLER

avengers endgame

Marvel hayranlarının fark ettiği Avengers Endgame detayı

Avengers Endgame filminin yüksek kaliteli versiyonunun ortaya çıkmasıyla birlikte Marvel hayranları enteresan detayları fark edip gündeme getirmeye başladı.

Benzerliği anlatabilmek için önce filmin başına dönmek gerekiyor. Uzay gemisinde mahsur kalan Iron Man ve Nebula‘nın birlikte parmak futbolu oynadığı bir sahneye şahit olmuştuk. Tony Stark oyunun nasıl oynanacağını göstermişti ve ikili sıkıntılı durumları içinde kısa süreliğine de olsa keyifli zaman geçirmenin yolunu bulmuştu. Hatta bu mücadeleyi oyunu ilk kez oynayan Nebula kazanmıştı. Avengers Endgame‘in ilerleyen sahnelerinde bu sahnenin boşa olmadığını gördük.

Avengers Endgame paralelliği

Iron Man, Captain America, Hulk ve Ant-Man ile 2012 senesinin New York’una geri döndü. Uzay taşını ele geçirmek için Scott Lang ile birlikte çalıştılar. Boyutunu küçülten Scott, Tony Stark’ın kendisini ufak bir fiske vurarak hedefe göndermesini istemişti. Bu sahnede Tony, Nebula ile oynadıkları parmak futboluyla aynı hareketi gerçekleştiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu enteresan detayı Reddit‘teki Avengers Endgame hayranları keşfetti. Hatta sahnelerin görsellerini alt alta koyarak benzerliği gözler önüne serdiler. Yazılan yorumlardan en dikkat çekici olanı ise: “Hayatta asla işe yaramayacağını düşündüğün yeteneklerin bile önemli olduğu bir an gelir” Russo kardeşler bunu bilinçli bir şekilde mi yaptı bilmiyoruz fakat ortaya çıkan paralellik gerçekten ilgi çekici.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı