reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Reno2
OPPO Reno2
OPPO Reno2
OPPO Reno2

20x zoom için hazır olun; OPPO Reno2 ailesinden şaşırtan haber

Türkiye’de de satılan Reno ailesinin yenisi geliyor. Resmi olarak yapılan açıklamaya göre çok yakında OPPO Reno2 serisiyle karşılaşacağız.

Türkiye’de resmi olarak bulunan OPPO, Reno ailesinin yenisi için çok çabuk davranmış gibi görünüyor. Resmi olarak yapılan paylaşıma göre 28 Ağustos tarihinde OPPO Reno2 serisi resmi olarak lanse ediliyor. Yine başta iki farklı modelden oluşacağını düşündüğümüz aile, bu sefer 10x zoom seviyesini 20x seviyesine çıkarıyor. Bu yüzden “Reno2 20x Zoom” şeklinde isimlendirileceği tahmin edilen ailenin amiral gemisi, arkasında dörtlü kamera sistemi barındırıyor. Hali hazırda satılan 10x Zoom modeli gibi 20x seviyesine hibrit çalışan periskop sistemiyle çıkacak gibi duran telefon hakkında, şimdilik başka hiçbir bilgimiz bulunmuyor. Şimdiden büyük merak uyandıran modelin, ön kamerası ise yine mevcut modeller gibi “köpekbalığı yüzgeci” formundaki motorlu yapıyı benimsiyor. Yani telefonlarda bir ekran çentiği ya da deliği bulunmuyor.

OPPO Reno2
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO Reno2 ailesinde değil ancak gelecekte ön kamerayı ekran altına almayı da planlıyor

Çentikleri, motorlu sistemleri ve ekran deliklerini tarihe gömecek bu yeni teknoloji, kamerayı ekranın altına alıyor ve böylece tam ekran deneyimi getiriyor. Firma burada özel bir şeffaf materyale sahip ekran kulanıldığını belirtiliyor. Özel yazılım algoritmasıyla bu ekran katmanının etkisini ortadan kaldırdıklarını belirten OPPO, USC adını verdiği modülün normal selfie kameralarından daha büyük sensör kullandığını da belirtiyor. Ekranın çalışma / dokunma fonksiyonunu etkilemediği belirtilen bu ekran altı kamera, oldukça merak uyandırıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da firmanın gelecek görüşü