reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Reno 2

20x zoom yapabilecek OPPO Reno 2’den heyecanlandıran kamera özelliği [Video]

Geçtiğimiz günlerde resmi tanıtım duyurusu yapılan OPPO Reno 2 serisiyle alakalı heyecanlandıran bir kamera paylaşımı yapıldı.

Kısa süre önce öğrendiğimiz kadarıyla OPPO Reno 2 ailesinde Reno 2, Reno 2Z, Reno 2F ve Reno 2 20x Zoom modelleri yer alıyor. İşte bu modellerin hepsi ya da 20x Zoom versiyonu, zifiri karanlıkta bile fotoğraf çekebilecek gibi görünüyor. Yayımlanan yukarıda izleyebileceğiniz videoya göre telefon ya da telefonlarda bir “ultra dark mode” yer alıyor. Biliyorsunuz günümüzde birçok telefonda özel “gece çekim” modu yer alıyor. Bu mod sayesinde telefonlar, “yapay zeka, uzun pozlama ve birden fazla çekim” ile beraber düşük ışıkta çok temiz / aydınlık fotoğraflar verebiliyor. Bu konuda en “uçuk” sonuçları Huawei P30 Pro sunarken, “ultra dark mode” ile Reno 2 ailesi çıtayı daha da yukarıya taşıyacak izlenimi oluşturuyor. Bu özelliği çok merak edilen ve Türkiye’de de satılacağını tahmin edilen telefonların, ön kamerası mevcut modeller gibi “köpekbalığı yüzgeci” formundaki motorlu yapıyı benimsiyor. Yani telefonlarda bir ekran çentiği ya da deliği bulunmuyor ve bağlantılı olarak çerçevelerin de çok ince olduğu düşünülüyor. Bu yeni cihazlarda sunulacak gece modunun, P30 ailesine de sonradan eklendiği gibi ön kamerada da olabileceği konuşuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Seride en çok OPPO Reno 2 20x Zoom merak ediliyor

Bu model tahmin edebileceğiniz üzere bir amiral gemisi olacak. Bu açıdan telefonun gücünü en az 8 GB RAM’den ve Snapdragon 855 Plus işlemciden alacağı konuşuluyor. Türkiye’ye gelirse 8 bin TL’den ucuz olması beklenmeyen telefon, firmanın kamera konusunda ulaştığı son noktayı gözler önüne sermek adına önemli bir noktada bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi Çekebilir

Bu da firmanın hep paylaştığımız gelecek tasarım görüşü