reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Reno 2

Bir ilke imza atacak OPPO Reno 2 resmi verilerle detaylandırıldı

Geçtiğimiz günlerde resmi tanıtım duyurusu yapılan yeni ailenin önemli modeli OPPO Reno 2, resmi ağızdan yeni teknik detaylar kazandı.

Kısa süre önce öğrendiğimiz kadarıyla OPPO Reno 2 ailesinde Reno 2, Reno 2Z, Reno 2F ve Reno 2 20x Zoom modelleri yer alıyor. Bu modellerden normal Reno 2, söylendiği kadarıyla gücünü Snapdragon 730G işlemciden alan ilk telefon olacak. Oyun odaklı bu işlemci ile performans konusunda üzmeyecek telefonda, 8 GB RAM, 256 GB depolama ve 4.000 mAh gibi detaylar bulunuyor. 6,55 inç OLED ekran üstüne kurulan telefon, burada bir ekran çentiği ya da deliği barındırmıyor. Bunun yerine ön tarafta mevcut modeller gibi “köpekbalığı yüzgeci” formundaki motorlu kamera yapısı benimseniyor. Modelin önünde 16 megapiksel, arkasında ise 48 megapiksel + 13 megapiksel + 8 megapiksel + 2 megapiksel olmak üzere dörtlü kurulum yer alıyor. Bu kurumla telefonun sadece 2 kat optik zoom getirdiği gelen bilgiler arasında yer alıyor. 3,5 mm kulaklık girişi bulunan telefon, ailenin geri kalanıyla beraber fiyat bilgisi henüz netleşmiyor. Sadece bazı kaynaklar cihazın 490 dolar altında satılacağını belirtiyor.

OPPO Reno 2

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Esas merak edilen model OPPO Reno 2 20x Zoom

Gücünü en az 8 GB RAM’den ve Snapdragon 855 Plus işlemciden alacağı konuşulan telefon, adında da geçtiği üzere 20x zoom yani 20 kat yakınlaştırma yapabilecek. Ancak burada tamamen optik temelli bir yakınlaştırma sunulması beklenmiyor. Telefonun periskop kamerası ile yüksek çözünürlüğü bir araya getirerek 20x “hibrit zoom” sunacağı açıklanıyor. Bu da kalitenin beklenenden biraz daha düşük olacağı anlamına geliyor. Bu modelin ailenin diğerleriyle beraber Türkiye’de de satılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da firmanın hep paylaştığımız gelecek tasarım görüşü