reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30 P30 Pro

Huawei P30 ve P30 Pro için önemli selfie güncellemesi

Dünyanın en güçlü kamera sistemlerinden birisini taşıyan Huawei P30 ve P30, kamera odaklı önemli bir geliştirme getiren EMUI güncellemesi aldı.

Huawei P30 ve P30 Pro, güncellemeler ile daha iyi hale getirilmeye devam ediliyor. Telefonlar için çıkan ve yakın zamanda herkese gelecek yeni EMUI 9.1.0.193 güncellemesi, modellerin selfie kamerasına gece modu ekliyor. Bu mod aktif edildiği zaman düşük ışıkta çok daha iyi selfie çekimleri yapılabiliyor. Bunun için arka kameradaki gece modu gibi telefonun bir süre sabit tutulması yeterli oluyor. Burada telefon ön kamera ile birden fazla fotoğraf çekerek bir araya getiriyor ve böylece çok temiz sonuçlar elde edilebiliyor. Ağustos ayı Android güvenlik paketini de getiren güncelleme, gerçekten önemli görünüyor. Özellikle sık sık selfie çekilenler bu güncellemeyi sabırsızlıkla bekleyecek gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P30 Pro kamera konusunda liderliği kaptırdı

P30 Pro biliyorsunuz aylardır DxOMark’ın liderliğinde oturuyor. Ancak bu kısa süre önce değişti. Samsung Galaxy S10 Plus, sadece bir puanla da olsa DxOMark’ın liderliğini eline aldı. Buna rağmen P30 Pro halen çok gelişmiş bir kamera sistemi üzerine kuruluyor. Baktığımız zaman burada Leica imzalı 1/1.7 inç 40 megapiksel F1.6 OIS (SuperSpectrum) + 20 megapiksel F2.2 (120 derece geniş açı) + 8 megapiksel F3.4 (Periskop tarzı) üçlü kurulum yer alıyor. Kare kamera modülüyle 5x optik, 10x kayıpsız ve 50x dijital zoom yapabilen telefon, yine arkasında daha iyi derinlik algılama için bir ToF sensörüne de sahip. Özellikle zoom konusunda P30 Pro halen Galaxy S10 Plus’ın oldukça önünde bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Telefonlarda EMUI 10 arayüzü böyle bir deneyim sunuyor