reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Nebula’nın Avengers Endgame finalinde değişen rolü

Avengers Endgame finalinde Nebula karakterinin rolünün sandığımızdan çok daha büyük olacağı ancak bu sahnenin sonradan büyük oranda değiştirildiği ortaya çıktı.

CinemaBlend‘in haberine göre Nebula‘nın asıl sahnesi şöyle yaşanıyordu: Geçmişten gelen Nebula kendisinin gelecekteki versiyonu tarafından öldürülmüyordu. Aksine Tony Stark tarafından tasarlanan yeni sonsuzluk eldivenini ele geçirmeyi başarıyordu. Karşımızda geçmişten gelen Nebula olduğu için Thanos‘a hala kendini kanıtlama ihtiyacı hisseden bir halde. Bu yüzden sonsuzluk eldivenini kullanıp babasına yardımcı olursa Thanos’un onu takdir edeceğini ve gerçekten güçlü olduğunu kabul edeceğini düşünüyor. Eldiveni eline geçirip kullanmayı denediğindeyse sonsuzluk taşlarını kullanacak kadar güçlü olmadığını görüyoruz. Bu sahnenin amacı 1991 senesinde yazılan ve filme ilham veren Infinity Gauntlet serisine gönderme yapmaktı. Jim Starlin‘in yazdığı seride Nebula sonsuzluk eldivenini kullanıyor ve Thanos’a karşı zafer kazanıyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Endgame finalinde Nebula ne yaptı?

Avengers Endgame senaristleri ve yönetmenleri zaten üç saat olan filmi daha fazla uzatmak istememiş olmalı ki, Nebula’nın finaldeki rolü değiştirildi. 2014 senesinde Thanos’a destek için gelen Nebula, gelecekteki versiyonu tarafından öldürüldü. Günümüzdeki Nebula ise Thanos’tan intikam almak için mücadele vermeye devam etti. Sahnede yapılan büyük değişikliğin ardından Infinity Gauntlet serisine ve Jim Starlin’e doğrudan gönderme yapmak da mümkün olmadı.

Nebula’nın sonsuzluk eldivenini kullanmamasının doğru bir karar olduğunu düşünüyoruz. Karen Gillan tarafından canlandırılan karakterin taşları kullanacak kadar güçlü olmadığı zaten en baştan beri bilinen bir gerçekti.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı