reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame sonrası Gamora teorisi

Avengers Endgame finalinden sonra izleyicilerin kafasında soru işareti oluşturan karakterlerden biri Gamora oldu. Marvel hayranları ona ne olduğuna dair enteresan bir teori geliştirdi.

Kısaca hatırlatmak gerekirse Avengers Infinity War filminde Gamora’nın ölümüne şahit olduk. Thanos ile birlikte Vormir‘e giden kahramanımız geri dönemedi. Thanos tarafından ruh taşını alabilmek için feda edildi. Ardından Avengers Endgame filminde 2014 senesindeki Gamora’yı gördük. Kahramanımız o dönemde hala Thanos için çalışıyordu. Fakat gelecekte Nebula‘nın Thanos’a karşı mücadele vermesi ve yaşanacakları öğrenmesiyle taraf değiştirdi. Avengers ekibine yardım etti ve Thanos’un alt edilmesine yardımcı oldu. Filmin finalindeyse onun nerede olduğuna dair zerre kadar fikrimiz yoktu. Peter Quill‘in onun fotoğrafına bakmasına şahit olduk. Avengers Endgame’in yönetmenleri de bu kararın bilinçli olduğunu, Gamora’nın kaderinin James Gunn’a bırakıldığını açıklamıştı.

Avengers Endgame sonrası Gamora

Marvel hayranlarının teorisine göre Thanos’a destek verirken taraf değiştiren Gamora‘nın ortadan kaybolmasının bir sebebi var. Her ne kadar senelerdir değişimini izlediğimiz Gamora ölmüş olsa da, 2014’teki versiyonu özünde aynı kişi. Yardımcı olduğu kötülüklerden dolayı vicdan azabı çeken karakterin uzayın derinliklerine yol aldığı, Thanos’un arkasında bıraktığı yıkım ve kötülüğü ortadan kaldırmak için hareket ettiği düşünülüyor. Mahvolmasına neden oldukları gezegenleri tek tek ziyaret edip, durumun düzeltilmesine yardımcı olduktan sonra Guardians of the Galaxy ekibini bulup yeniden onların arasına katılmak isteyeceği tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası bu teori gerçek çıkar mı, bilmiyoruz. Fakat Gamora’nın özünde iyi biri olduğuna şüphemiz yok. Bu sebeple James Gunn‘ın seçimi böyle bir hikayeden yana olabilir.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı