reklamı kapat

POPÜLER

Apple Samsung iPad MacBook Samsung

Gelecek Apple ürünleri “zorunluluktan doğan” güzel gelişme

Teknoloji devi Apple, gelecek MacBook ve iPad modelleri için sevindiren bir adım atıyor. Bu güzel detayın arkasında önemli bir zorunluk yer alıyor.

Apple biliyorsunuz yeni nesil iPhone modellerinde OLED ekran kullanıyor. Ancak yüksek fiyatlar nedeniyle bu modellere yönelik talebin düşük olması, Apple’ın üretimi azaltmasına neden oldu. Bu OLED ekranlar için Samsung ile belirli miktarların garanti edildiği büyük anlaşmalar yapan Apple, düşük talep nedeniyle yeterli alım yapamıyor ve bu da ciddi bir sorun oluşturuyor. Bu yüzden firmanın bir ceza ile karşı karşıya kalabileceği söylenirken, Apple’ın bu durumu MacBook ve iPad‘ler için verilen OLED ekran siparişleri ile çözeceği belirtiliyor. Söylendiği kadarıyla yakında gelecek 16 inç MacBook Pro modelinde ve yeni iPad Pro modellerinde Samsung üretimi OLED ekranlar kullanılacak. MacBook ve iPad tarafında uzun süredir beklenen bu detay, sonunda bir “zorunluluktan doğan” gelişmeyle gerçek oluyor. OLED ekranlar biliyorsunuz LCD’lere göre çok daha iyi renkler ve derin / gerçek siyahlar sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, eylül ayında iPhone XI, XI Max ve XR 2019 ile karşımıza çıkacak

Daha hızlı bir FaceID yüz tanıma sistemi barındıracak modellerin, ters kablosuz şarj sunacağı da gelen önemli bilgiler arasında yer alıyor. Güçlerini 7 nm+ üretim sürecinden çıkacak A13 Bionic işlemciden alacak yeni iPhone’lar, yine 999 dolardan başlıyor. iOS 13 betasında görünenler doğruysa cihazlar Lightning yerine USB-C portuyla gelen ailenin hepsinde OLED ekran kullanılıyor. XI ve XI Max’in arkasında üç adet, XR 2019’a ise iki adet kamera koyan teknoloji devi, yine devrimsel bir adım atmıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni ürünleri