reklamı kapat

POPÜLER

OLED MacBook Pro LOG Tasarım

OLED ekranlı MacBook Pro ancak 2026’da gelebilir

Bugün ortaya atılan bir iddiaya göre OLED ekranlı MacBook Pro modelleri ancak 2026 yılında pazara sunulabilir.

Kısa süre önce gerçek siyahlar sunan OLED ekranı iPad dünyasına getiren Apple, “Mac” tarafında ise acele etmiyor. Firmanın OLED ekranlı MacBook Pro modellerini ancak 2026 yılında lanse edeceği iddia ediliyor, bu durum bazı kişiler için üzücü görünüyor. Bu arada Apple, OLED ekranlı bir iPad mini üzerinde de çalışıyor. Elbette yüzde 100 kesin değil ancak Apple’ın Samsung Display’den test için 8-inç boyutunda OLED panel örnekleri almaya başladığı aktarılıyor. 2026 yılında hem iPad mini hem de iPad Air tarafında OLED ekran kullanmaya başlayabileceği iddia edilen firma, bazı kaynaklara göreyse bu modelleri OLED’e geçirme konusunda 2027 yılını hedefliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yakın zaman önce tanıtılan ve satışa sunulan OLED iPad Pro’lar ise bu aralar ekran konusunda iyi geri dönüşler almıyor. Şu an modeller için iki farklı ekran merkezli şikayet bulunuyor. İlk şikayet renk tarafında yer alıyor, True Tone ve Night Shift özellikleri kapatılmasına rağmen bazı OLED Pro’ların ekranı normalden çok daha sarı ya da sıcak görünüyor. Diğer şikayetin merkezinde ise “grenli/kirli” görüntü yer alıyor. Şu an bu durum her modelde bulunmuyor ve özellikle tedariği LG tarafından sağlanan 13-inç Pro’lardaki OLED panellerde gözlemleniyor.

Özellikle düşük ışıkta ve siyah zeminlerde görüldüğü aktarılan bu gren, yıllardır bazı OLED TV’lerde de şikayet konusu oluyor, büyük oranda Samsung’dan gelen OLED panellere sahip 11-inç Pro’larda ise henüz geniş çaplı bir gren sorunu dile getirilmiyor. Apple’ın bu konuda bir yazılım güncellemesi göndermesi ya da çözülmüyorsa bir değişim programı başlatması olası görünüyor.

Çünkü bir 13-inç OLED iPad Pro sahibi gren sıkıntısı nedeniyle yeni tabletini Apple Store’da değiştirmiş ve yeni model çok daha temiz görüntü veriyormuş. Bu kullanıcı gren durumunu çözdüğünü ancak ekranın halen olması gerekenden fazla sıcak olduğunu belirtiyor, yani genel olarak bir memnuniyetsizlik bulunuyor.

OLED MacBook Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X

İLGİLİ HABERLER