reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame sonrasında değişen Guardians of the Galaxy [Spoiler var]

Avengers Endgame filmiyle birlikte Marvel Sinematik Evreni’nde dengeler değişti. Bu değişimlerden en radikal olanı ise Guardians of the Galaxy ekibinde yaşandı.

Advertisement


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Avengers Endgame filmine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Hatırlayacağınız üzere Avengers Infinity War’un finalinde Guardians of the Galaxy ekibinin büyük bir kısmı gerçeklikten silindi. Geriye sadece Rocket Raccoon ve Nebula kalmıştı. Avengers Endgame’de kahramanlarımızın amacına ulaşmasıyla birlikte ekibin büyük bir kısmı geri döndü. Fakat Thanos tarafından ruh taşı için feda edilen Gamora ölü olarak kaldı. İşin ilginç yanı 2014 senesinden gelen Thanos‘un beraberinde o dönem kendisiyle birlikte çalışan Gamora’yı getirmesi oldu. Olaylardan habersiz olan Gamora her şeyi öğrenip taraf değiştirdi. Guardians of the Galaxy ile yaşadıklarını hatırlamasa da, alternatif gerçeklikten gelen Gamora ekibe tekrar dahil olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öte yandan beş senelik süreçte kahramanlığı geride bırakıp kendini yasın kollarına teslim eden Thor, Avengers Endgame’in finalinden sonra aslında kim olduğunu bulmaya karar verdi. New Asgard’ı Valkyrie’e teslim ederek Guardians of the Galaxy’e dahil oldu. Onun hayatta kalması başta akıllara Thor 4 ihtimalini getirse de, onu Guardians of the Galaxy’nin üçüncü filminde görme ihtimalimiz çok daha yüksek gibi görünüyor.

Tüm bunlarla birlikte Guardians of the Galaxy ekibi neredeyse aynı kalmakla birlikte, aslında büyük bir değişimle karşı karşıya. Serinin başındaki gibi azılı bir suçlu kafasında olan Gamora’nın ekibe ayak uydurması, Peter Quill ve Thor arasındaki liderlik mücadelesi serinin üçüncü filmine damgasını vurabilir.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame tanıtımı