reklamı kapat

POPÜLER

edevlet

e-Devlet’te yepyeni bir dönem başlıyor

Daha önceden bir çok yararlı hizmeti kullanıcılarla buluşturan e-Devlet yepyeni bir hizmeti daha kullanıcılara sunuyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, vatandaşların adlarına açılan sabit hatları öğrenebilmeleri için e-Devlet Kapısı üzerinden sorgulama hizmeti verilmesini kararlaştırdı. Vatandaşlar, işletmeciler tarafından verilecek hizmetle adlarına açılan sabit telefon hatlarını e-Devlet Kapısı üzerinden sorgulayabilecek.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna  sabit hatların sorgulanmasına ilişkin, gerek doğrudan gerekse Türkiye Büyük Millet Meclisi, Kamu Denetçiliği Kurumu ve diğer ilgili kurumlar tarafından çeşitli şikayetler geldi.

Kurum bünyesindeki Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu da söz konusu talep ve şikayetleri değerlendirdi. Kurul, tüketici mağduriyetine sebep olan aboneliklerin önlenmesi amacıyla e-Devlet Kapısı üzerinden “Sabit Hat Sorgulama” hizmetinin, sabit telefon işletmecilerince verilmesini kararlaştırdı.

Paylaşılan kararla 200 binden az aboneye sahip sabit telefon işletmecileri de hat sorgulama hizmeti vermeye başlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Süre ne zamana kadar geçerli?

İşletmeler, en geç 31 Aralık itibarıyla “Sabit Hat Sorgulama” hizmetini e-Devlet Kapısı üzerinden uygulamaya koyacak. Sabit telefon, internet servis sağlayıcılığı, kablolu yayın, sanal mobil şebeke hizmetlerini sunmak için BTK’ye başvuruda bulunan işletmeci adaylarının da hat sorgulama hizmetini sunabilme altyapısına sahip olması koşulu aranacak. <strong>e-Devlet‘te önümüzdeki günlerde hangi yeni hizmetlerin gireceği ise henüz belli değil.

İlginizi Çekebilir

En son iPhone reklamı