reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Redmi Note 8 Pro

Redmi Note 8 Pro ile nasıl güzel makro fotoğraflar çekilir? [Video]

Xiaomi alt markası Redmi‘nin artık Türkiye’de de satılan dikkat çeken modeli Redmi Note 8 Pro, makro fotoğraf konusunda çok iddialı görünüyor.

Redmi Note 8 Pro, 6 GB RAM + 64 GB depolama için 2.499 TL, 6 GB RAM + 128 GB depolama içinse 2.699 TL resmi garantili Türkiye fiyatlarına sahip. Fiyat performans oranı Türkiye’de bile yüksek olan telefon, kamera konusunda oldukça iddialı. Önünde 20 megapiksel kamera bulunan orta seviyenin güçlü temsilcisi, arkasında ise 64 megapiksel + 8 megapiksel ultra geniş + 2 megapiksel makro + 2 megapiksel derinlik kameralarını taşıyor. İşte burada yer alan özel makro lens, doğru kullanıldığı zaman çok iyi sonuçlar sunuyor. Bunu göstermek adına yukarıdaki videoyu yayımlayan firma, burada makro çekim için ufak ipuçları veriyor. Makro yani yakın çekim için kamera arayüzünde özel bir mod yer alan telefon, oldukça yakından netleme yapabiliyor ve 64 megapikselin de etkisiyle detaylı çekimler sunabiliyor.

Redmi Note 8 Pro
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi Note 8 Pro modelinin diğer detayları ise şöyle

6,53 inç Full HD+ LCD ekranı bulunan MediaTek Helio G90T işlemcili akıllı telefon, normalde 6 GB/ 8 GB RAM ve 64 GB / 128 GB depolama seçenekleriyle geliyor. Modelin biliyorsunuz bir de Pro olmayan normal Note 8 versiyonu da bulunuyor. Türkiye pazarında bir anda en çok satılana telefonlardan olan Note 8 ailesi, önümüzdeki dönemde daha da ses getirecek izlenimi oluşturuyor.