reklamı kapat

POPÜLER

306 beygirle performansta yeni çıta; 2020 MINI JCW Countryman ve Clubman [Video]

Marka tarihinin en güçlü versiyonlarından olarak yer edinecek 2020 MINI JCW Countryman ve Clubman, her noktada bunu hak etmek konusunda iddialı.

MINI’nin doğuş felsefesinin bugün en iyi şekilde yansıtan rozet hiç şüphesiz John Cooper Works. Standart versiyonların ardından gözlerin çevrildiği bu karakterle birlikte, otomobillerin getirildiği dinamik performans noktası da doğrudan sürüş zevkine etki ediyor. Bir süredir kendileriyle ilgili bilgilerin karmaşasıyla ortalıklarda dolanan 2020 MINI JCW Countryman ve Clubman, paylaşılan resmi detaylar üzerinden artık karşımızda duruyor. Yapılan iyileştirmelerle birlikte güç bazında 306 birim seviyesine getirilen otomobiller bu sayede marka tarihi için de yeni bir çıta niteliğinde. BMW kaynaklı olarak kullanımına devam edilen motorun, MINI şasisiyle bir araya gelmesi, özellikle ivmelenme konusunda çok ciddi sürelerin elde edilmesine olanak tanıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 MINI JCW Countryman ve Clubman için rakamsal veriler

Araçların kaputların altında beklediğimiz gibi 2.0 litrelik turbo dört silindir makinelere yer veriliyor. Bu bölüme yapılan donanımsal ve yazılımsal dokunuşlarla birlikte 74 beygir ve 100 Nm gibi ciddi iyileşme elde edildiğini görüyoruz. Her şey bir araya geldiğindeyse 306 beygirlik güce 450 Nm tork değeri eşlik ediyor. MINI’nin bu fantastik ailesinde artık manuel vites seçeneğini göremeyecek olmamız da, bizce uzun bir süre konuşulacak maddelerden birisi olacak. Bu da sadece 8 ileri Steptronic şanzımanın görev yapacağı anlamına geliyor. Dört tekerlekten çekişli altyapı ve mekanik diferansiyel kilidile birlikte kombin edilen bu şanzımanla, MINI kaynaklarının verdiği bilgilere göre 4,9 saniyede (Countryman 5,1 saniyede) 0’dan 100’e erişmek mümkün olacak. Yaklaşık 1,5 saniye iyileşmeyi beraberinde getiren bu süreyle birlikte maksimumda 250 km/s’lik sürat de kayıtlardaki yerini alıyor. JCW dokunuşuyla birlikte araçların süspansiyon, fren ve egzoz sistemlerinin tamamında da geliştirmeler olduğunu belirtmeden geçmeyelim. MINI, 2020 JCW Countryman ve Clubman için fiyat detaylarını önümüzdeki günlerde açıklayacak.