reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli Mini Cooper SE için John Cooper Works dokunuşu geldi

Elektrikli Mini Cooper SE için de bir “John Cooper Works” dokunuşu geldi. Ancak garip şekilde performansta bir fark bulunmuyor.

Mini Cooper EV ve Mini Countryman EV, elektrikli seçenekler olarak geçtiğimiz aylarda görücüye çıkarılmıştı. Modern tasarımlara sahip araçlardan Spotlight EV platformu temelli Mini Cooper EV, Cooper E ve Cooper SE” olmak üzere iki farklı versiyona sahip. Cooper E ile öne konulan elektrik motoru ile 181 beygir güç ve 290 Nm tork sunan firma, Cooper SE’de gücü 215 beygir, torku ise 330 Nm seviyesine çekiyor. 0’dan 100 km/s hıza sırasıyla 7,3 saniye ve 6,7 saniyede çıkabilen elektrikli otomobiller, yine sırasıyla 305 km ve 402 km kadar karma kullanım menzillerine sahipler. İçerisinde geçmişi çizgiyi bozmayarak büyük bir ince çerçeveli yuvarlak ekrana yer verilen araç, Android Open Source Project (AOSP) yani açık kaynak Android temelli Mini Operating System 9 işletim sistemini merkeze alıyor. Bu araç için aynı zamanda artık sadece görsel değişiklikler getiren bir John Cooper Works versiyonu da bulunuyor. Performans konusunda fark yaratmıyor olması hayal kırılığı yaratan bu seçenek, birçok bölümü siyahla kaplıyor ve kırmızı JCW detaylarıyla fark yaratmaya çalışıyor. 18-inç’lik versiyona özel çift tonlu jantlar üzerinde yol alan araç, yapılan gövde değişiklikleri ile biraz daha sportif görünüyor. JCW logolarının eksik edilmediği aracın içinde versiyona özel kırmızı dikişler ve detaylar dikkat çekerken, sportif koltuklar da fark yaratanlar arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hatırlamak adına Mini Countryman EV ise benzer bir kokpit alanı ile karşımıza çıkarılmıştı. Yeni araç, kardeşi gibi Countryman E ve Countryman SE ALL4 olmak üzere iki farklı versiyon ile geliyor. Countryman E ile 462 km menzil, 201 beygir güç ve 250 Nm tork sunulurken, Countryman SE ALL4 çift motordan dört çeker aktarımı temele alıyor, 433 km menzil, 308 beygir güç ve 494 Nm tork değeriyle yola çıkarılıyor. 0’dan 100 km/s hıza sırasıyla 8,6 saniye ve 5,6 saniyede çıkabilen araçlar, içten dışa fütüristik ancak gerçekçi bir gelecek gösterimi yapıyor.

Mini Cooper SE John Cooper Works yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER